22.08.2018
 

Головна сторінка
Проекти НІБ України
Путівник по краєзнавчих веб-ресурсах бібліотек України
Електронні ресурси
Книжкові виставки
Державні закупівлі
Наші видання
Концепція розвитку НІБ України до 2020р.
Імідж-каталоги:
  • NEW! 22-23 жовтня 2018р. семінар-практикум
    «Захист культурних цінностей: проблеми та перспективи»
ПРЕС – РЕЛІЗ

Неповторні риси книг:

серія нарисів

УВАГА!
Зареєстрованим користувачам надаються додаткові послуги:
  • Перегляд електронних колекцій on-line;
  • Попереднє замовлення документів з електронного каталогу (до 10 примірників) з терміном бронювання до 20 днів;
  • ЯК ЦЕ ЗРОБИТИ?
  • Добір джерел за вказаними темами з фондів НІБ України;
  • Індексування наукових статей та монографій за УДК (відділ опрацювання фонду та організації каталогів, кімната 3, перший поверх).
День Державного Прапора України Версия для печати Отправить на e-mail

День Державного Прапора України.

Книжкова виставка експонується з 21 серпня 2018 року

в читальному залі Бібліотеки.

Запрошуємо відвідати Національну історичну бібліотеку України!

Державний Прапор – невідємний атрибут кожної країни, що символізує її суверенітет й уособлює самобутність та спадкоємність державотворчих традицій. Опис Державного Прапора фіксується в законодавчому порядку, здебільшого в Конституції.

Державний Прапор України являє собою прямокутне полотнище, яке складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг : верхньої – синього кольору, нижньої – жовтого кольору, із співвідношенням ширини Прапора до його довжини 2 : 3. Державний Прапор України офіційно був затверджений Постановою Верховної Ради України від 28 січня 1992 року.

Жовто-сині барви символізували Київську Державу ще до християнізації Русі. Після прийняття християнства ці кольори освячувалися образом животворного Хреста. Після нашестя татарських орд Батия ця символізація зникла, але згодом відродилася в церковних оздобах, на гербах українських міст. Майже всі герби міст України й Київщини загалом обрамлялися жовто-синіми кольорами. З XVIII століття полкові й сотенні козацькі прапори Війська Запорозького все частіше виробляються з синього полотнища, на якому жовтою фарбою наносять хрест, зорі, зброю, постаті святих.

Утвердження синьо-жовтого прапора, як державного відбулося з проголошенням Української Народної Республіки (УНР) 1918–1920 рр.

Переконливе утвердження синьо-жовтих барв як національно-державних всього українського народу згодом засвідчили нормативні та конституційні акти Директорії, Західноукраїнської Народної Республіки, Карпатської Української Республіки.

Довший час перебуваючи у підпіллі, український прапор знову замайорів 14 березня 1990 року на ратуші в містечку Стрий ( Головою облради на той час був Вячеслав Чорновіл), через девять днів – над Тернопільською міською Радою, потім у Львові, Івано-Франківську та Житомирі, і в липні 1990 року над Київрадою столиці було піднято наш легендарний прапор.

23 серпня 1991 року група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор у сесійний зал Верховної Ради України. Якраз до цієї події у серпні 2004 року Президент України Леонід Кучма підписав Указ № 987/2004 «Про День Державного Прапора України».

Цим Указом «на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України» встановлено в Україні свято — День Державного Прапора України, який щорічно відзначається 23 серпня.

На сьогоднішній день цей прапор, як реліквія, урочисто зберігається в музеї Верховної Ради України.

Експозицію книжково-журнальної виставки підготовлено бібліографами відділу довідково-бібліографічної та науково-інформаційної роботи НІБ України і розгорнуто в читальному залі Бібліотеки.

Продовження...
 
Екскурсія НІБУ для ЦНК "Відерштраль" Версия для печати Отправить на e-mail
У вівторок 14 серпня 2018 р. відбулася волонтерська експедиція на території Києво-Печерського заповідника, що включала в себе екскурсію по території Заповідника та у відділі документів іноземними мовами Національної історичної бібліотеки України (корп. 35), а також фарбування цоколя будівлі корпусу № 35. У заходах взяли участь представники волонтерського руху Центру німецької культури «Widerstrahl» («Відерштраль») на чолі з керівником центру Людмилою Федорівною Коваленко-Шнайдер.
Продовження...
 
Волонтерська допомога НІБУ від ЦНК "Відерштраль" Версия для печати Отправить на e-mail

14 серпня 2018 року группа волонтерів – молоді, що беруть участь в проекті Центру німецької культури «Відерштраль» м. Київ: « Волонтерська експедиція по німецьким місцям Київської і Волинської областей», разом з керівником ЦНК «Відерштраль» Людмилою Федорівною Коваленко-Шнайдер відвідали Національну історичну бібліотеку України і надала волонтерську допомогу у вигляді фарбування цоколя будівлі корпусу №35 Національної історичної бібліотеки України.

Адміністрація Національної історичної бібліотеки щиро вдячна за надану волонтерську допомогу!

 
Перший Спас. Свято Маковея Версия для печати Отправить на e-mail
У відділі обслуговування користувачів представлена книжкова виставка «Перший Спас. Свято Маковея»
Продовження...
 
До 180-річчя від дня народження Пилипа Олексійовича Терновського Версия для печати Отправить на e-mail
Шановні користувачі! Пропонуємо до Вашої уваги книжкову виставку "Історик церкви – Пилип Терновський", до 180-річчя від дня народження Пилипа Олексійовича Терновського (1838 – 1884), відомого фахівця з візантології, агіографії, джерелознавства, наукової біографістики.
Продовження...
 
Ще...
<< До початку < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 Наступна > В кінець >>

Всього 1 - 105 з 674
Авторизація
Якщо Ви не є читачем Бібліотеки, Ви можете відправити заявку на запис тут.
Нове на сайті
Глобальний пошук
НІБ України в соцмережах

tweetYoutubeFacebookПерегляд електронних колекцій on-line
надається лише авторизованим користувачам

Нові надходження
Книги з історії міст і сіл України
В. 7 (55) (липень 2018 р.)
В.6 (54) (червень 2018 р.)
В. 5 (53) (травень 2018 р.)
В. 4 (52) (квітень 2018 р.)
В. 3 (51) (березень 2018 р.)
В. 2 (50) (лютий 2018 р.)
В. 1 (49) (січень 2018 р.)
В. 12 (48) (грудень 2017 р.)
В. 11 (47) (листопад 2017 р.)
В. 10 (46) (жовтень 2017 р.)
В. 9 (45) (вересень 2017 р.)
В. 8 (44) (серпень 2017 р.)
В.7 (43) (липень 2017 р.)
В.6 (42) (червень 2017 р.)
В. 5 (41) (травень 2017 р.)
В. 4 (40) (квітень 2017 р.)
В. 3 (39) (березень 2017 р.)
В. 2 (38) (лютий 2017 р.)
В. 1 (37) (січень 2017 р.)