22.02.2019
 

Головна сторінка
Проекти НІБУ
Путівник по краєзнавчих веб-ресурсах бібліотек України
Електронні ресурси
Книжкові виставки
Державні закупівлі
Наші видання
Концепція розвитку НІБУ до 2020р.
Платні послуги
Імідж-каталоги:

Неповторні риси книг:

серія нарисів

УВАГА!
Зареєстрованим користувачам надаються додаткові послуги:
  • Перегляд електронних колекцій on-line;
  • Попереднє замовлення документів з електронного каталогу (до 10 примірників) з терміном бронювання до 20 днів;
  • ЯК ЦЕ ЗРОБИТИ?
  • Добір джерел за вказаними темами з фондів НІБ України;
  • Індексування наукових статей та монографій за УДК (відділ опрацювання фонду та організації каталогів, кімната 3, перший поверх).
День пам’яті жертв Бабиного Яру Версия для печати Отправить на e-mail

З 29 вересня у Виставковому залі до Дня пам’яті жертв Бабиного Яру  експонується книжкова виставка "Біль нашої пам’яті".


 

А7391
Б125

Бабий Яр – в сердце: поэзия / ред. И. М. Левитас. – Київ : Головний спеціалізована ред. літ. мовами нац. меншин України, 2001. – 256 с. : ил.

Представлені в збірці поезії пронизані глибокою скорботою, багато-планово відтворюють трагічну долю євреїв у роки війни – від Освенціма до безвісного українського села. До 60-ї річниці трагедії Бабиного Яру.

Б4100 / 9(с2)
Б125

Бабий Яр: Спасители и спасенные / совет Украины, Фонд "Память Яра"; авт.-сост. И. М. Левитас. – Киев, 2005. – 571 с.

В книге отражены результаты многолетних поисков историка и литератора И.М. Левитаса  и исследований, продолженных и ныне проводимых Еврейским советом Украины и фондом «Память Бабьего Яра».

Книга посвящена подвигу людей, которые спасали евреев, рискуя жизнью – Праведников Бабьего Яра. Приведен список Праведников, описан подвиг каждого из них.

Заключают книги стихи – дань памяти жертвам Бабьего Яра.

А 31270/ 9(с2)

Б125

Бабин Яр : масове убивство і пам’ять про нього : матеріали міжнародної наукової конф., 24-25 жовтня 2011 р., м. Київ / Укр. центр вивчення історії Голокосту, Громадський ком. для вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру ; науковий ред. В. Нахманович. – Київ : Укр. центр вивчення історії Голокосту, 2012. – 254 с.: фот. + 1 л. карт.

Ця книга є збірником матеріалів міжнародної конференції, яка мала на меті проаналізувати. як суто історичні аспекти репресивної політики щодо різних груп населення (євреїв, ромів, діячів українського національного руху, радянських  військовополонених та цивільних громадян), для яких Бабин Яр став місцем колективного поховання, так і повоєнні та сучасні проблеми, пов’язані з увічненням пам’яті загиблих у контексті неоднозначного ставлення до минулого з різних частин українського суспільства.

А15869

В421

Відлуння Бабиного Яру : поетична антологія / упоряд. Ю. Г. Каплан. – 3-е вид. доповн.. – Київ : Юг, 2006. – 166 с.

Антологія «Відлуння Бабиного Яру» пропонує поетичні твори єврейських, українських і російських авторів, писані в різний час, з різною мірою особистої причетності до жахливої події, але об’єднані однаковим болем і однаковою непозбутністю пам’яті. Тут є і беспосередньо емоційний відгук на пережите, як-от вірші 1941 – 43 років Людмили Титової, що їх розшукав упорядник антології Юрій Каплан, поезії-нагадування (Сава Голованівський, Віталій Заславський, Абрам Кацнельсон та ін.) і глибокі медитації та історіософські роздуми (Павло Антокольський, Микола Бажан, Наум Коржавін, Дмитро Павличко).

В1624 / 9(с2)
Д382

Дети Бабьего Яра / Еврейский совет Украины, Фонд "Память Бабьего Яра" ; сост. И. М. Левитас. – Киев, 2008. – 68 с.

За годы существования фонда «Память Бабьего Яра» удалось значительно пополнить список жертв этой трагедии. В издании раскрываются неразгаданные тайны Бабьего Яра.

В книге содержатся фотографии и списки детей, расстрелянных в Бабьем Яру (г. Киев) и Дробицком Яру (г. Харьков). Основой издания явились фотографии и документы Фонда «Память Бабьего Яра», Харьковского Музея Холокоста и других источников.

А28359 / 9(с2)
І-906

Історична пам’ять про війну та Голокост : матеріали міжнародної науково-практичної конф., Київ, 28-30 вересня 2012 р. : присвячено 71-й річниці трагедії Бабиного Яру. –  Дніпропетровськ : Ткума, 2013. – 260 с.

Збірка містить наукові статті та доповіді, присвячені різним аспектам історії Голокосту та пам’яті про нього в контексті української та всесвітньої історії. Рекомендована науковим співробітникам, аспірантам, студентам, вчителям та всім, хто цікавиться історією.

А25352 / 9(с2)
К84

Круглик, Л. П..
     Пам’ятати заради майбутнього : спогади свідків Голокосту / Л. П. Круглик, Т. В. Тіторенко. –Врадіївка : Вид-во Коваленко А. Г., 2011. – 28 с.: фот.

На конкретних фактах спогадів очевидців села Секретарка Кривоозерського району на Миколаївщині та за допомогою архівних документів в короткому історичному дослідженні краєзнавця та вчителя історії показано трагічні події, пов’язані з Голокостом в Україні під час Другої світової війни 1941 – 1945 років.

Книга разрахована на істориків, краєзнавців, педагогів, студентів, школярів, всіх тих, хто не байдужий до пізнання правдивих сторінок історії українського народу.

А25640 / 9(с2)
К84

Круглов, А. И..
     Трагедия Бабьего Яра в немецких документах / А. И. Круглов. –  Днепропетровск : Ткума, 2011. – 148 с. : ил.. – (Украинская библиотека Холокоста)

Книга посвящена отражению трагедии Бабьего Яра в немецких документах, многие из которых публикуются впервые. Раскрывается роль вермахта в этой трагедии, в частности, в подготовке массовых убийств, прослеживается степень участия в этих убийствах различных немецких карательных органов, персонифицируется прямая и косвенная ответственность за убийства евреев, дается критический анализ проблемы количества жертв-евреев, рассматривается отношение немцев к этой трагедии, особенно попытки спасение евреев со стороны отдельных немцев.

А29438 / 9(с2)
К891

Кузнєцов, А..
     Бабин Яр : роман-документ / А. Кузнєцов. –  Киев : Самміт-Книга, 2012. – 352 с.: 8 вкл. л. фот.

Автор книги Анатолій Васильович Кузнєцов народився та виріс у Києві на Куренівці, неподалік від великого яру, назва якого  свого часу була відома тільки місцевим мешканцям: Бабин Яр. Перед війною це було місце дитячих забав. Більш ніж 2 роки воно було забороненою зоною, з дротом під високим струмом, з табором, на заслонах якого було написано, що по кожному , хто наблизиться, буде відкрито вогонь. Далі відразу, в одинь день, Бабин Яр став відомим усьому світу.

Кожного дня тут розстрілювали євреїв, росіян, українців…

Про цю книгу краще за все сказати словами автора: «Я пишу так, начебто присягаюся за юридичне свідчення на найвищому чесному суді і відповідаю за кожне своє слово. У цій книзі оповіджено тільки правду – ТАК ЯК ЦЕ БУЛО».

А3569 / 9(с8)
Л368

Левитас И.М.
     Герои и жертвы : факты из истории еврейского народа / И. М. Левитас ; Совет Украины. – Киев : Астарта, 1997. – 415 с.

Книга Ильи Левитаса дает большой материал для размышлений, некоторые ее части напоминают Книгу Памяти. Это - обычные списки людей, которые почти не комментируются. Задокументированные, они будут переходить из поколения в поколение в памяти еврейского народа...

В2309 / 9(с2)
Л368

Левитас, И..
     Мы никогда не стали взрослыми...  : дети, расстрелянные в Бабьем Яре / И. Левитас ; Еврейский совет Украины, Фонд "Память Бабьего Яра". –  Киев, 2011. – 68 с.: фото.

В фотоальбоме содержатся фотографии и списки детей, расстрелянных в Бабьем Яру (г. Киев) и Дробицком Яру (г. Харьков). Основой издания явились фотографии и документы Фонда «Память Бабьего Яра», Харьковского Музея Холокоста и других источников.

Эти фотографии и документы были найдены на местах расстрелов, переданы близкими и соседями, которым уходящие на смерть их оставили. Списки детей составлялись дворниками и управдомами, активно сотрудничавшими с нацистами. Эти списки были найдены и получены из архивов. На фотографиях указаны имена, адреса и возраст детей, на некоторых только имена, есть и безымянные фотографии.

В2831/9(с2)

Л368

Левітас, І. М.
   Бабин Яр. Трагедія, історія, пам’ять, 1941-2011 / І. М. Левітас ; Нац. історико-меморіальний заповідник “Бабин Яр”. – Київ, 2011. – 592 с. : фот.

Ця книга – своєрідний дайджест інформації про трагедію Бабиного Яру. Дайджест найбільш повний і найбільш різноплановий. Він містить відомості про такі сторони трагедії, які досі або мало, або зовсім не висвітлювалися. До них відноситься інформація про єврейських дітей, розстріляних в Бабиному Яру. Окремі матеріали пов’язані з визначенням конкретного місця:  де ж знаходився Бабин Яр.

Б5400 / 9(с2Київ)
Л368

Левітас, І. М..
     Праведники Бабиного Яру / І. М. Левітас. – Київ: Етнос, 2008. – 367 с.: іл + 16 арк. фото.

Видання розповідає про людей, які виявили героїзм, велич духу і благородство, рятуючи євреїв від загибелі під час німецької окупації Києва 1941 – 1943 років.

Книга є результатом багаторічних пошуків і досліджень історика і літератора І. Леівтаса, який очолює Єврейську раду України і фонд «Пам’ять Бабиного Яру».

В1019 / 9(с2Київ)
М18

Малаков, Д..
     Київ 1939-1945 : фотоальбом / Д. Малаков. –  Київ : Кий,  2005. - 461 с.: фото

Присвячується світлій пам’яті сотень тисяч киян, чиє життя забрала війна 1939 – 1945 років – фронтовиків, оточенців, полонених, підпільників, заручників за дії підпільників і тих, хто загинув у палаючому Хрещатику, Бабиному Яру, Кирилівському гаю, у протитанкових ровах, концентраційних таборах у Дарниці, на Сирці, у Лаврі, Михайлівському монастирі, на Керосинній вулиці, у катівнях гестапо, в авіанальотах, при евакуації в тил та на роботах у Німеччині, а потім… і в Сибіру. Особлива присвята – тих, хто пережив і пам’ятає окупацію Києва від 19 вересня 1941-го по 6 листопада 1943 року.

А22783
М387

Мащенко, М..
     Дитя єврейське : повість / М. Мащенко. – Київ : ДУХ І ЛІТЕРА, 2008. – 270 с.

Документальна історія порятунку однієї єврейської дитини в смертну годину для багатьох тисяч київських  євреїв. І це не тільки данина пам’яті про жахливу історію Бабиного Яру, що вразила світ своєю безмежною жорстокістю. По суті, це сьогоднішня розмова про сучасні насильства.

A26892/9(c2)

Н 354

Бабин Яр / Національний історико-меморіальний заповідник Бабин Яр. – Київ, 2011. – 23 с.

Каталог Національного історико-меморіального заповідника Бабин Яр випущено з метою донесення до громадян подій масового знищення нацистами мешканців Києва і військовополонених у Бабиному Яру, для збереження й увічнення пам’яті жертв нацистського терору та Голокосту.

А29420 / 902.2
Р935

Рыбина-Косова, Е. Ф..
     Нас всех могло не быть! Бабий Яр : очерк, свидетельства очевидцев, документы / Е. Ф. Рыбина-Косова. –  Кив : Поэзия, 2012. – 111 с.: фот.

Эта книга как итог многолетней работы автора, десятки газет опубликовали материалы о том, что происходило в Бабьея Яру в Киеве в период фашистской оккупации.

А14680 / 9(с2Київ)
Т86

Тур, Т..
     Правда про Бабин Яр : документальне дослідження / Т. Тур ; Межрегіональна Акад. Упр. Персоналом. – Київ : МАУП, 2006. – 23 с. – (Б-ка журн. "Персонал")

Пропоноване видання містить правду про страшну історію Бабиного Яру. Це не просто свідчення очевидців, а дані прискіпливого аналізу і архівних документів. Для широкого загалу.

Б8187 / 9(с2)
Ш241

Шаповал, Ю. І.
     Торкнутись історії / Ю. І. Шаповал ; НАН України, Ін-т політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса, Укр. ін-т вивчення Голокосту “Ткума”. – Київ – Дніпропетровськ : Парламентське вид-во, Ліра, 2013. – 504 с.: фот.

Книга присвячена злободенним проблемам нашої давнішої й зовсім недавньої історії, сповненої не лише «білих плям», а й суперечливих інтерпритацій і непростих питань, на які нелегко знайти переконливу і прийнятну для всіх відповідь. На багато питань Юрій Шаповал намагається відповісти своєю книжкою, органічно поєднуючи проблемний підхід із нарисово-оповідним. Чимало її сюжетів читаються як захопливий детектив.

Історичні постаті – від Винниченка до Шульгіна, від Хвильового до Брежнєва, до Стуса та Єльцина – постають у насиченому контексті, проникливо й ерудовано відтворено автором.

Чудовим доповненням до цієї книжки є унікальний ілюстраційний матеріал, що пожвавлює й унаочнює авторську оповідь. Праці Юрія Шаповалова незмінно знаходять високу оцінку і фахіфців-істориків, і ширшого кола читачів, зацікавлених вітчизняною історією та політикою. Не є винятком і ця книжка.

А595 / 9(с2)
Ш68

Шлаен, А..
     Бабий Яр / А. Шлаен. – Киев : Абрис, 1995. – 414 с.

На основе уникальных архивных документов, свидетельств очевидцев автор попытался отразить трагедию, происшедшую в Киеве в период немецко-фашистской оккупации – массовый расстрел сотен тысяч наших соотечественников. Для массового читателя.

 
< Попередня   Наступна >
Авторизація
Якщо Ви не є читачем Бібліотеки, Ви можете відправити заявку на запис тут.
Нове на сайті
Глобальний пошук
НІБ України в соцмережах

tweetYoutubeFacebookПерегляд електронних колекцій on-line
надається лише авторизованим користувачам

Нові надходження
Книги з історії міст і сіл України
В. 1 (61) (січень 2019 р.)
В. 12 (60) (грудень 2018 р.)
В. 11 (59) (листопад 2018 р.)
В. 10 (58) (жовтень 2018 р.)
В. 9 (57) (вересень 2018 р.)
В. 8 (56) (серпень 2018 р.)
В. 7 (55) (липень 2018 р.)
В.6 (54) (червень 2018 р.)
В. 5 (53) (травень 2018 р.)
В. 4 (52) (квітень 2018 р.)
В. 3 (51) (березень 2018 р.)
В. 2 (50) (лютий 2018 р.)
В. 1 (49) (січень 2018 р.)
В. 12 (48) (грудень 2017 р.)
В. 11 (47) (листопад 2017 р.)
В. 10 (46) (жовтень 2017 р.)
В. 9 (45) (вересень 2017 р.)
В. 8 (44) (серпень 2017 р.)
В.7 (43) (липень 2017 р.)
В.6 (42) (червень 2017 р.)
В. 5 (41) (травень 2017 р.)
В. 4 (40) (квітень 2017 р.)
В. 3 (39) (березень 2017 р.)
В. 2 (38) (лютий 2017 р.)
В. 1 (37) (січень 2017 р.)