10.04.2020
 

Головна сторінка
Проєкти НІБУ
Путівник по краєзнавчих веб-ресурсах бібліотек України
Електронні ресурси:
Книжкові виставки
Наші видання
Державні закупівлі
Концепція розвитку НІБУ до 2020р.
Платні послуги
Імідж-каталоги:

Неповторні риси книг:

серія нарисів

УВАГА!
Зареєстрованим користувачам надаються додаткові послуги:
  • Перегляд електронних колекцій on-line;
  • Попереднє замовлення документів з електронного каталогу (до 10 примірників) з терміном бронювання до 20 днів;
  • ЯК ЦЕ ЗРОБИТИ?
  • Добір джерел за вказаними темами з фондів НІБ України;
  • Індексування наукових статей та монографій за УДК (відділ опрацювання фонду та організації каталогів, кімната 3, перший поверх).
УБА про проект Історична спадщина України - світовий доступ в електронному форматі Версия для печати Отправить на e-mail
УБА-логотип  

Оперативно надати інформацію про склад фондів бібліотеки, запобігти втраті унікальних видань, підвищити рівень обслуговування читачів - це лише короткий перелік першочергових завдань, що стоять перед кожною бібліотекою. По­при те, що іноді на заваді навіть найкращих ідей стають проблеми з фінансуванням, але, якщо дуже прагнеш вирішити проблему - обов'язково досягнеш успіху.

З доволі схожими думками народжувався проект «Історична спадщина України - світовий доступ в електронному форматі» в його ініціаторів. В березні 2011 року Асоціація молодих науковців «Інтелектуальне лідерство» розробила соціальну стратегію Digital Ukraine Worldwide, покликану запобігти втраті пам'яток культурної і наукової спадщини України, що перебувають під загрозою зникнення через свій фізичний стан. Таким чином, співпраця з Національною історичною бібліотекою України трансформувалася в перший проектцієї стратегії.

До виконання робіт було залучено компанію «Електронні архіви України», яка пропонує технічні рішення для бібліотек. Спільно з співробітниками бібліотеки було проведено екс­пертизу фондів НІБУ, розроблено перелік завдань, і, за підтримки Міністерства культури України та УБА, 4 липня 2011 року роботу над втіленням проекту було розпочато.

На сьогодні вже здійснено сканування генерального алфавітного каталогу й створено імідж-каталоги періодичних та продовжуваних видань, стародрукованих видань іноземними мовами, а також краєзнавчий імідж-каталог. Він доступний на оновленому сайті бібліотеки та складається з близько 700 тисяч карток, що зберігають інформацію про видання бібліотеки. З метою полегшення роботи з ними реалізовано декілька видів пошуків, для «Зведеної картотеки з історії міст і сіл України» працює інтерактивна мапа.

«Створення імідж-каталогу від самого початку задумувалося як першочергове завдання, - зазначає Тетяна Бєляєва, керівник експертної ради компанії «ЕЛАУ». Це перший етап на шляху до створення електронного каталогу, що зайняв у нас близько 5 місяців, однак читач вже має можливість віднайти у інтерактивному режимі інформацію про потрібне йому видання. Ми переслідували саме цю мету, оскільки в Історичній бібліотеці є видання, що існують у світі в одиничних примірниках, а інтерес до них мають не лише українські дослідники, а й закордонні колеги».

Що ж стосується оцифрування видань бібліотеки, то і тут вже є певні успіхи. Державним коштом було переведено в електронний вигляд близько сотні книг, що найчастіше запитуються. З їх переліком можна ознайомитися на сайті бібліотеки та отримати доступ до повних текстів в електронному читальному залі.

2012 рік для «Історичної спадщини..» розпочався зі ство­рення електронного каталогу. Ця робота здійснюється із залученням студентів-практикантів Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв. Робота практикантів організована через Центр дистанційного працевлаштування, що дає можливість працювати вдома і самостійно планувати свій час. «Нечасто нам випадає можливість під час практики не лише навчитися чогось нового, а й приєднатися до справді важливої справи», - діляться враженнями практиканти.

«Оскільки доля проекту, передусім, залежить від фінансування сторонніми учасниками, що небайдужі до нього, то не завжди є можливість втілювати наші ідеї так швидко, як це дозволяють сучасні технології, - підкреслює Олена Крикун. - Тому ми ведемо активну роботу з фандрайзингу та прово­димо перемовини щодо співпраці з культурними установами, посольствами та благодійними фондами, меценатами, соціально відповідальними компаніями».

Пряма мова:

Алла Скорохватова, генеральний директор НІБУ: «Разом зі співробітниками бібліотеки ми вже зараз впевнилися в правильності прийнятого нами рішення. Ми стали отриму­вати схвальні відгуки наших читачів в особистих розмовах, а також «віртуальна» - аналізуючи відвідуваність сайту. Варто зазначити, що за цей час його тижнева аудиторія відчутно зросла. Хотіла б відзначити, що результат нашої спільної роботи дивовижним чином впливає на атмосферу в колективі. Якщо навесні цей проект видавався, в певному розумінні, «примарним», і багато хто ставився до нього з недовірою, то зараз ми сповнені сил зробити максимум для його успіху.

Ще під час прес-конференції 29 серпня 201 р., ми пообіцяли звітуватися про перебіг проекту, що ми й робимо під час тематичних заходів, а значить тепер для нас назад шляху немає».

 
< Попередня   Наступна >
Авторизація
Якщо Ви не є читачем Бібліотеки, Ви можете відправити заявку на запис тут.
Нове на сайті
Глобальний пошук
НІБ України в соцмережах

tweetYoutubeFacebookПерегляд електронних колекцій on-line
надається лише авторизованим користувачам

Нові надходження
Книги з історії міст і сіл України
В. 2 (74) (лютий 2020 р.)
В. 1 (73) (січень 2020 р.)
В. 12 (72) (грудень 2019 р.)
В. 11 (71) (листопад 2019 р.)
В. 10 (70) (жовтень 2019 р.)
В. 9 (69) (вересень 2019 р.)
В. 8 (68) (серпень 2019 р.)
В. 7 (67) (липень 2019 р.)
В. 6 (66) (червень 2019 р.)
В. 5 (65) (травень 2019 р.)
В. 4 (64) (квітень 2019 р.)
В. 3 (63) (березень 2019 р.)
В. 2 (62) (лютий 2019 р.)
В. 1 (61) (січень 2019 р.)
В. 12 (60) (грудень 2018 р.)
В. 11 (59) (листопад 2018 р.)
В. 10 (58) (жовтень 2018 р.)
В. 9 (57) (вересень 2018 р.)
В. 8 (56) (серпень 2018 р.)
В. 7 (55) (липень 2018 р.)
В. 6 (54) (червень 2018 р.)
В. 5 (53) (травень 2018 р.)
В. 4 (52) (квітень 2018 р.)
В. 3 (51) (березень 2018 р.)
В. 2 (50) (лютий 2018 р.)
В. 1 (49) (січень 2018 р.)