16.02.2019
 

Головна сторінка
Проекти НІБУ
Путівник по краєзнавчих веб-ресурсах бібліотек України
Електронні ресурси
Книжкові виставки
Державні закупівлі
Наші видання
Концепція розвитку НІБУ до 2020р.
Платні послуги
Імідж-каталоги:

Неповторні риси книг:

серія нарисів

УВАГА!
Зареєстрованим користувачам надаються додаткові послуги:
  • Перегляд електронних колекцій on-line;
  • Попереднє замовлення документів з електронного каталогу (до 10 примірників) з терміном бронювання до 20 днів;
  • ЯК ЦЕ ЗРОБИТИ?
  • Добір джерел за вказаними темами з фондів НІБ України;
  • Індексування наукових статей та монографій за УДК (відділ опрацювання фонду та організації каталогів, кімната 3, перший поверх).
Микола Данилович Руденко Версия для печати Отправить на e-mail

З 19 грудня у Виставковій залі експонується книжкова виставка, присвячена 95-річчю від дня народження Миколи Даниловича Руденка (1920 – 2004), українського письменника, філософа, правозахисника.


 
   

ПР3924/80(1–3)

Вісник репресій в Україні / Закордонне представництво Укр. Гельсінської групи. – Вип. 1 –3. – Нью-Йорк, 1980. – 36 с.

   

В1492 / 902.6

Ж 178
Жадько В. О. Байковий некрополь : історичний фотоілюстрований довід. / В. О. Жадько. – Київ : Вид. Жадько В. О., 2004. – 239 с. : іл.

Пропоноване видання вперше висвітлює історію та сьогодення Байкового цвинтаря. Літературно-публіцистичними засобами розповідається, зокрема, про поховання видатних особистостей, які так багато зробили для України і, зокрема, для Києва: вчених, митців, літераторів, журналістів, лікарів, політичних і громадських діячів.

   

Б5486/902.6

Ж178

Жадько, В. О. Некрополь на Байковій горі : літературно-публіцистичне вид. / В. О. Жадько ; [за ред. В. П. Андрущенка]. – Київ : Фенікс, 2008. – 312 с.

Використано архівні джерела з історії Києва, періодика, проведено аналіз пам"яток культури, історичних місць поховань. Серед 10 розділів, вперше в історії каталогізації відомих поховань розділи: «Надгробки та пам’ятники фірми «Вдова де-Веккі», «Склепи й каплички як охоронці Вічного Спокою». Не залишить байдужими читачів розділ «Козацькі хрести на могилах відомих українців», де розповідається про особливості знаків на козацьких хрестах кожного із десятків окремо взятого надгробка. Вміщено також план-схеми основних ділянок некрополя, з місцем розташування та фотосвітлиною.

 

В1495 / 8(с)(03)
Ж178

Жадько, В. О. У пам’яті Києва : науковий фотоілюстрований довідник-посібник / В. О. Жадько. – Київ : Фенікс, 2007. – 478 с. : фото

Пропонований читачам довідник — перше видання, у якому науковець всебічно досліджує історію становлення київської Спілки письменників: від Нестора-Літописця до сьогодення; тут започатковано облік близько тисячі місць поховань та дані про майстрів пера, мовознавців і видавців.


   

Р 83

Руденко М. Біла акація / М. Руденко. – Київ : Радянський письм., 1962. – 205 с.

В цій книзі автор романів вперше виступає як новеліст. В оповіданнях він продовжує розробляти ті самі гострі моральні проблеми, які привернули увагу читачів до його романів.

   

А13941
Р83

Руденко, М. Д. Вибране. Вірші та поеми (1936-2002) / М. Д. Руденко. – Київ : Дніпро, 2004. – 800 с. –  (Б-ка Шевченківського ком.).

До Книги увійшли вірші та поеми  Героя України, лауреата Національної  премії  Тараса Шевченка, відомого правозахисника, визначного майстра слова Миколи Руденко.

   

Р 83

Руденко М. Всесвіт у тобі : поезії / М. Руденко. – Київ : Радянський письм., 1968. – 223 с.

Земля і Космос, філософські роздуми над життям, тривоги душі людської за майбутнє – така своєрідна поетична гама нової поетичної книги Миколи Руденка.

   

А10079 / 1ф
Р83

Руденко, М. Д. Гносис і сучасність (Архітектура Всесвіту) / М. Д. Руденко. – Тернопіль : Джура, 2001. – 248 с. : іл.

В своїй праці "Гносис і сучасність" Микола Руденко досліджує співвідношення фізичного і метафізичного. Автору вдалося вибудувати цілісну архітектуру Всесвіту і органічно вписати в неї Людину. Подібно до Людини, стверджує мислитель, Всесвіт має власний Орган Синтезу, який можливо описати методами фізики. Особливістю авторського підходу є запровадження космічного виміру понять часу, відстані, маси, енергії та інше.

   

А 4079/ІФ

Р 83

Руденко М. Д. Енергія прогресу : нариси з фізичної економії / М. Руденко ; [ авт. передм. Олекса Мусієнко ; художнє оформ. В. В. Машков]. – Київ : Молодь, 1998. – 528 с. : рис., табл.

До збірника популярних економічних праць відомого українського письменника і правозахисника, лауреата Державної премії ім. Т. Г. Шевченка Миколи Руденка увійшли роботи і статті, об'єднані темою критичного осмислення марксистської теорії диктатури пролетаріату.

   

Р 83

Руденко, Микола. За ґратами : поезії 1977–1978 / М. Руденко ; авт. передм. Н. Світлична. – Мюнхен : Сучасність, 1980.  222 с. – (Бібліотека прологу і сучасності ; ч. 139)

   

А4078

Р 83
Руденко М. Д. Лірика / М. Д. Руденко. – Київ : [б. в.], 1997. – 141 с. : 1 л. портр.

   

Р 83

Руденко, Микола. На дні морському : трагедія / М. Руденко. – Балтимор ; Торонто : Смолоскип, 1981. – 74 с.

Передрук самвидавного твору з України.
Українське видавництво ”Смолоскип” ім. В. Симоненка

   

А9809
Р83

Руденко, М. Д. Орлова балка : роман / М. Д. Руденко. – Київ : Молодь, 2002. – 352 с.

"Орлова балка" Миколи Руденка – це твір, який вводить нас у велику літературу, де на кожній сторінці читач бачить і відчуває масштабність думок і поглядів автора. Його твір – це життя в тогочасній Україні. Герої твору – це люди того часу, сучасники автора.

   

Р 83

Руденко М. Д. Орлова балка : роман / М. Руденко. – Київ : Молодь, 2002. – 352 с.

"Орлова балка" Миколи Руденка – це твір, який вводить нас у велику літературу, де на кожній сторінці читач бачить і відчуває масштабність думок і поглядів автора. Його твір – це життя в тогочасній Україні. Герої твору – це люди того часу, сучасники автора.

   

Р 83

Руденко, Микола Данилович. Остання шабля : роман / М. Д. Руденко ; передмова М. Федорчук . – Київ : Дніпро, 1967 . – 543 с. – (Б-ка укр. радянської прози)

Минуло майже десять років, як полковник у відставці Турбай повісив свою бойову шаблю з дарчою монограмою на широкий килим в кабінеті щойно збудованого котеджу. Держава забезпечила заслуженого ветерана всім необхідним; здавалося б, можна спокійно доживати віку разом з молодою вродливою дружиною. Але чому такий неспокійний полковник? Що турбує його сумління? І автор роману «Остання шабля» знайомить читача зі складною гамою думок і почуттів героя, що вирішив зробити крутий поворот у своєму житті. Турбай кидає затишний котедж і потрапляє у кипучий вир нашої дійсності...

   

Р 83

Руденко, Микола Данилович. Поезії : вірші  / М. Д. Руденко ; авт. передм. М. Ф. Слабошпицький ; ред. Т. І. Крижанівська. – Київ : Дніпро, 1991. – 413 с.

До видання увійшли найкращі вірші та поеми відомого українського поета і діяча національного відродження, написані у Києві, а також мордовських коцтаборах та на засланні.

   

Р 83

Руденко, Микола. Прозріння : поезії. Поеми / М. Руденко ; мистецьке  оформ. О. Поліщука. – Балтимор ; Торонто : Смолоскип, 1978. – 365с. – (Б-ка Смолоскипа ; ч. 27)

Читачам цієї збірки хочу сказати: уважно почитайте. Микола з неї встає, як живий. Отакий він у житті, як ця збірка — добрий, лагідний, толерантний, розумний і з великими запасами знання. Читайте його вірші і одержите в душі своїй його живий портрет. Знаю, не може не виникнути після того велике здивування — за що ж його судили? Адже він нічого іншого не говорив, крім того, що тут написав.

   

А3546

Р83

Руденко, М. Хрест : поема / М. Руденко ; передм. І. Власенка. – Київ : Смолоскип, 1996. – 60 с.

Поема М. Руденка «Хрест» – твір, який увібрав у себе страшну фантасмагорію голоду в Україні 1932 – 1933 років. Твір піднісся до символічного звучання завдяки філософському осмисленню трагедії часу, трагедії народу і врешті-решт самого автора.

   

Р 83

Руденко Н.  Д. Ветер в лицо : роман / Н. Д. Руденко . – М. : Советский писатель, 1961 . – 494 с.

Грозные события Второй мировой войны, восстановление  разрушенного гитлеровцами завода в послевоенные годы, трудности и сложности в личных отношениях наших людей – таково в основном содержание книги.

Лучшие страницы романа посвящены молодежи, ее самоутвержденному труду, ее любви и дружбе, ее страстным спорам о выборе пути в жизни.

   

Р 83

Руденко Н. Поколения идут : стихи : авторизованный пер. с укр. / Н. Руденко. – Советский писатель, 1952. – 140 с.

 

 
Руденко М. Смерті немає, де жевріє слово /

М. Руденко // Київ. – 2002. – № 3. – С. 14 – 22

   

Р 83

Руденко, Микола Данилович. Сто світил : вірші та поеми / М.  Д. Руденко . – Київ : Дніпро, 1970 . – 480 с.

   

Р 83

Руденко, Микола. Я вільний : поема / М. Руденко. – Балтимор ; Торонто : Смолоскип, 1977. – 24 с.

Поема «Я вільний» – це роздуми і сповідь людини, яка була приречена на найбільш небеспечне покарання – ув’язнення і насильне лікування здорової людини в психіатричній лікарні-тюрмі.

   

05

Б 484

Талалай Л. Муза Миколи Руденко / Л. Талалай // Березіль. – 2003. – № 7 –8. – С. 164 – 178

   

9(с2)

У 453

Українська Гельсінкська група. 1978-1982 : док. і матеріали / упоряд. О. Зінкевич. – Торонто ; Балтимор : Смолоскип, 1983. - 998 с.

У книзі зібрано майже всі доступні в той час документи: меморандуми, заяви, листи Української Гельсінкської Групи і її членів, а також кілька документів з архіву групи.

   

9(с2)

У 454

Український правозахисний рух : док. й  матеріали київської Української Громадської Групи Сприяння виконанню Гельсінських Угод / Ком. Гельсінських гарантій для України. Вашінгтон ; авт. передм. А. Зваруна ; упоряд. О. Зінкевич. – Балтимор ; Торонто : Смолоскип, 1978. – 477 с.

 
< Попередня   Наступна >
Авторизація
Якщо Ви не є читачем Бібліотеки, Ви можете відправити заявку на запис тут.
Нове на сайті
Глобальний пошук
НІБ України в соцмережах

tweetYoutubeFacebookПерегляд електронних колекцій on-line
надається лише авторизованим користувачам

Нові надходження
Книги з історії міст і сіл України
В. 1 (61) (січень 2019 р.)
В. 12 (60) (грудень 2018 р.)
В. 11 (59) (листопад 2018 р.)
В. 10 (58) (жовтень 2018 р.)
В. 9 (57) (вересень 2018 р.)
В. 8 (56) (серпень 2018 р.)
В. 7 (55) (липень 2018 р.)
В.6 (54) (червень 2018 р.)
В. 5 (53) (травень 2018 р.)
В. 4 (52) (квітень 2018 р.)
В. 3 (51) (березень 2018 р.)
В. 2 (50) (лютий 2018 р.)
В. 1 (49) (січень 2018 р.)
В. 12 (48) (грудень 2017 р.)
В. 11 (47) (листопад 2017 р.)
В. 10 (46) (жовтень 2017 р.)
В. 9 (45) (вересень 2017 р.)
В. 8 (44) (серпень 2017 р.)
В.7 (43) (липень 2017 р.)
В.6 (42) (червень 2017 р.)
В. 5 (41) (травень 2017 р.)
В. 4 (40) (квітень 2017 р.)
В. 3 (39) (березень 2017 р.)
В. 2 (38) (лютий 2017 р.)
В. 1 (37) (січень 2017 р.)