23.10.2019
 

Головна сторінка
Проекти НІБУ
Путівник по краєзнавчих веб-ресурсах бібліотек України
Електронні ресурси:
Книжкові виставки
Наші видання
Державні закупівлі
Концепція розвитку НІБУ до 2020р.
Платні послуги
Імідж-каталоги:

Неповторні риси книг:

серія нарисів

УВАГА!
Зареєстрованим користувачам надаються додаткові послуги:
  • Перегляд електронних колекцій on-line;
  • Попереднє замовлення документів з електронного каталогу (до 10 примірників) з терміном бронювання до 20 днів;
  • ЯК ЦЕ ЗРОБИТИ?
  • Добір джерел за вказаними темами з фондів НІБ України;
  • Індексування наукових статей та монографій за УДК (відділ опрацювання фонду та організації каталогів, кімната 3, перший поверх).
В. 24-16 списки документів історичної тематики та суміжних дисциплін Версия для печати Отправить на e-mail
Анотовані бібліографічні списки
документів історичної тематики та суміжних дисциплін


Випуск 24 – 2016 р. (23.08.)

Краєзнавство

Карнаух І. Р. Ми – одна богданівська родина / І. Р. Карнаух. – Тернопіль : ТзОВ “Терно-граф”, 2016 – 448 с. : іл.+фото.
Шифр В3782 / 9(с2) / К245
На сторінках цього самобутнього видання, використовуючи численні рідкісні світлини, автор щиро, із синівською любов’ю оповідає про хвилюючу історію рідної Богданівни, що у Підволочиському районі, про долі, мрії та сподівання, звичаї і традиції пращурів, а також нинішнього покоління цього патріотичного галицького села.
Книга розрахована на масового читача, буде корисною тим, хто цікавиться історією рідного краю.

Храм Вознесіння Господнього у Козлові : 130-літтю церкви у селищі міського типу Козлів Козівського району Тернопільської області присвячено / ред.-упоряд. П. І. Козловський. – Тернопіль : ТзОВ «Терно-граф», 2016. – 32 с. : іл.
Шифр Б9118 / 2 / Х89
У виданні відображено 130-літню історію храму Вознесіння Господнього у смт Козлів Козівського району на Тернопільщині, розмаїття його нинішнього духовного життя.

Яковчук М. На все життя Оріль тече : [вірші, фотосвітлини, проза] / Микола Яковчук. – Дніпропетровськ : АРТ-ПРЕС, 2016. – 148 с.
Шифр А34535 / Я477
Микола Яковчук народився у селі Ряське на Полтавщині. Назва села походить від слова «ряска» і вказує на наявність річки. Так воно й було - і село, і Микола нерозривно пов'язані з рікою Оріль. Це ріка його дитинства. Вона ввійшла в його душу, щоб текти в ній навіки. Там, з орільських плес залетіли в його серце журавлі поезії, там зачарованими очима він зробив свою першу світлину. Ріка талантів – Боже, храни її!

Історичні науки

Волинь-Житомирщина : іст.-філол. зб. з регіон. проблем / редкол. : Віктор Мойсієнко (голов. ред.), Вікторія Білявська (відп. секретар), Петро Білоус та ін. ; Житомир. держ. ун-т імені Івана Франка, Житомир. іст.-філол. ін-т регіон. дослідж. ; Житомир. обл. Спілка поляків України. – Житомир, 2016. – Вип. 27 : На пошану професора Володимира Олеговича Єршова. – Житомир, 2016. – 465 с. : портр. – Текст укр., пол.
Шифр Пр 3740 / 27
У збірнику представлено результати наукових досліджень українських і польських учених, які стосуються внеску професора Володимира Єршова у розвиток української полоністики. Акцентовано увагу на ролі його монографій у поглибленні вивчення літератури польсько-українського поґраниччя, висвітлено ґенезу й структуру польської мемуаристики доби романтизму. Проаналізовано листування В. Єршова з М. Грушевським та вміщено багато інших змістовних матеріалів.
Для істориків, філологів, викладачів вузів, аспірантів, здобувачів наукових ступенів, студентів.

Науковий вісник Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки / голов. ред. С. В. Гаврилюк. – Луцьк, 2016. – Вип. 3 (328). – 200 с. – (Сер. : «Іст. науки»).
Шифр Пр 3818 / 3 (328)
До третього випуску «Наукового вісника...» включено матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції «Просвіта та розвиток громадсько-культурного життя в Україні: історія та сучасність». Статті висвітлюють роль «Просвіти» в суспільно-політичному житті України, розвитку культури та співвідношення основ її діяльності з існуванням проблем конфесійних відносин.
Вміщено рецензії на актуальні видання, серед яких монографія Оксани Каліщук «У тіні Волині? : історія vs память», а також книга Миколи Лазаровича «Легіон Українських січових стрільців : формування, ідея, боротьба». Сучасні дослідження товариства «Просвіта» представлено у бібліографічному огляді Оксани Каліщук.

Історія авіації

Кокотюха А. Іван Кожедуб / А. Кокотюха ; пер. з рос. В. Немашкало. — Xарків : ПЕТ. 2015. — 128 с.
Шифр А34521 / 9(с2) / К597
Іван Микитович Кожедуб — військовий льотчик, визнаний кращим асом авіації союзників у Другій світовій війні. На його рахунку 330 бойових вильотів, 120 повітряних боїв, 62 збитих літаків противника. Як найрезультативніший льотчик-винищувач був тричі удостоєний звання Героя Радянського Союзу. Після війни Кожедуб — командир дивізії, маршал авіації. Ім’я цього видатного льотчика-винищувача увійшло в історію світової авіації.

Всесвітня історія

Бадрак В. В. 7 «злых гениев», шокировавших мир : (ужасающая правда о жизни тиранов) / В. В. Бадрак ; худож.-оформитель Е. В. Вдовиченко. — Харьков : Фолио, 2010. – 217с.
Шифр А34509 / 15 / Б156
Эта книга даст вам исчерпывающую информацию о внутреннем мире самых известных в истории нашей цивилизации убийц, насильников и разрушителей : Калигула, Нерон, Чингисхан, Сталин, Саддам Хусейн и др. Вы будете знать всё о низменных побуждениях человека.

Бадрак В. В. 7 мужчин, изменивших мир
: (опыт выдающихся личностей нашей цивилизации) / В. В. Бадрак ; худож.-оформитель Е. В. Вдовиченко. — Харьков : Фолио, 2010. – 217с.
Шифр А34508 / 15 / Б156
Эта книга научит вас применять принципы активного личностного роста и практического синтеза, которые использовали выдающиеся люди, вошедшие в историю как гении. Она распахнет двери в новую реальность.

Соціологія


Розвиток заради порятунку / В. Я. Шевчук, В. К. Черняк, Т. Т. Ковальчук та ін. – Київ : Геопринт, 2016. – 184 с.
Шифр А34543 / 33с / Р64
Ця книга є інтелектуальною інвестицією українських вчених та експертів у будівництво сильної процвітаючої держави, формування конкурентоздатної структури української економіки, що діє за європейськими стандартами, створення надійного базису для зовнішньої політики і безпеки.
У книзі обґрунтовано еколого-соціальну модель розвитку, дано відповіді як здійснити модернізацію економіки, викорінити бідність та розширити внутрішній ринок; висвітлено структуру економічного розвитку та викидів парникових газів; проблеми розвитку в умовах глобальної зміни клімату; стратегії, концепції і програми розвитку національного господарства та основних його секторів і кластерів (енергоефективності, енергетики, промисловості, інвестицій та інновацій, транспорту, інфраструктури, житлово-комунального господарства, сільського господарства, поводження з відходами та ін.); шляхи досягнення цілей сталого розвитку ООН в Україні заради нашого спільного майбутнього.
Книга буде корисною відповідальним політикам, урядовцям, державним службовцям, усім тим, хто приймає рішення на державному та регіональному рівнях, а також науковцям, викладачам, студентам.
Для зручності користування та поширення матеріалів книги, сприяння ціннісному консенсусу влади і громадян, партнерству заради еколого-соціального розвитку в Україні книгу можна безкоштовно скачати на сайті: www.ukrpryroda.org.

Соціальна робота


Социальная работа : история, теория и практика : монография / В. В. Харабет, Л. М. Хижняк, А. И. Андрющенко и др. – Мариуполь : ПГТУ, 2015. — 390 с.
Шифр А34516 / 1Ф / С692
В коллективной монографии рассмотрены теоретико-методологические и методические проблемы разработки и реализации концептуальных положений в социальной сфере. Анализ теоретических положений и результатов практической деятельности, представленный в материалах монографии, дает понятие о различных направлениях деятельности социальных организаций в современных социально-экономических условиях.
Монография раскрывает проблемы, поиски их решения, перспективы развития социальной работы и оценки ее деятельности.
Коллективная монография может представлять интерес для преподавателей социальной работы высших учебных заведений, студентов, практических социальных работников учреждений, организаций социальной направленности, социальных служб.

Історія України

Духопельников В. Володимир Великий / В. Духопельников. — Xарків : ПЕТ, 2015. — 128 с.
Шифр А34522 / 9(с2) / Д857
Ніхто з перших київських князів не залишив про себе таку пам’ять, як Володимир Великий. Про нього і час його правління на Русі, коли держава досягла вершини своєї могутності, народ створював билини, оповіді та пісні. Він хрестив Русь і таким чином встановив спадкоємний зв’язок з Візантією, яка була на той час центром європейської культури та освіти.

Ніточко І. І. 126 днів : історія останньої депортації / Ніточко І. І., Вернигора М. О. – Одеса : Прес-кур'єр, 2016. – 344 с. : іл.
Шифр А34519 / 9(с2) / Н694
«126 днів» — саме стільки тривала остання депортація етнічних українців-бойків із території Польщі, що відбулася через 6 років по закінченні війни, в 1951 році, і носила офіційну назву — обмін ділянками державних територій. Це була ретельно спланована акція, в результаті якої 42 села та містечко Нижні Устріки колишньої Дрогобицької області були брутально вигнані із своїх етнічних земель і розпорошені по малозаселених степах південно-східних регіонів України: Миколаївської, Одеської, Донецької та Херсонської областей.
На підставі документальних матеріалів автори розповідають про переселення бойків в Одеську область, їх облаштування і наступне життя на нових землях, дають оцінку тим подіям, розповідають про життєвий шлях багатьох переселенців, про долю їх нащадків.
Книга містить багато архівних матеріалів, які можуть стати предметом нових досліджень науковців та істориків.

Українська дивізія «Галичина». (Львівщина): історія, спогади, світлини / Галиц. Братство колишніх вояків 1-ої Української дивізії («Галичина»), УНА ; упоряд. : Ігор Іваньков, Михайло Романюк. – Львів : Духовна вісь, 2016. – 840 с. : іл.
Шифр Б9117 / 9(с2) / У45
Книга присвячена маловідомій історії формування та бойового шляху дивізії «Галичина», – українського військового підрозділу у складі німецької армії періоду Другої світової війни та організаційної діяльності його комбатантських об'єднань у повоєнний час.
Основу збірника складають наукові дослідження окремих аспектів життя дивізійників, підсилені блоком спогадів безпосередніх його учасників. Особливу його складову становить близько двох тисяч біографічних довідок уродженців Львівщини, які впродовж 1943–1945 рр. воювали у складі дивізії «Галичина», загинули або пройшли увесь її тернистий шлях.
Видання багате унікальними фотографіями, історичними документами періоду функціонування дивізії, а також світлинами з організаційної діяльності Львівської станиці Галицького Братства колишніх вояків 1-ої УД «Галичина» УНА у 1992-2016 рр.
Книга супроводжується науково-довідковим апаратом та розрахована на широку читацьку аудиторію.

Правознавство

Розумовські зустрічі : зб. наук. пр. / Ін-т законодавства Верховної Ради України ; Дніпропетр. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові Україні ; Сівер. центр після диплом. освіти ; Сівер. ін-т регіон. дослідж. – Чернігів : Сіверський центр після диплом. освіти, 2015. – Вип. 2. – 274 с.
Шифр Пр4733 / 2015-2
У збірнику вміщено матеріали теоретичного та прикладного характеру, що висвітлюють низку питань з історії, сучасного розвитку адміністративно-територіального устрою, системи органів державного управління та місцевого самоврядування.
Видання призначене для державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, політологів, істориків, викладачів] аспірантів, студентів і всіх, хто цікавиться питаннями реформування державної служби та служби в органах місцевого самоврядування, українським та світовим досвідом функціонування державної служби, органів місцевого самоврядування та перспективами розвитку територіальних громад, населених пунктів.
Публікуються (після внутрішнього та зовнішнього рецензування) статті, що містять нові теоретичні та практичні здобутки у галузі історії, права та державного управління.

Селіванов А. О. Теорія і практика застосування конституційного права України / А. О. Селіванов. – Київ : Логос, 2016 – 176 с.
Шифр А34500 / 34 / С291
У цій науковій праці її автор - вчений і досвідчений практик у сфері конституційного права - виклав власні позиції, поєднуючи теорію з осмисленням реалій права, становленням концепції «живої» Конституції. Актуальна проблематика формування доктрин децентралізації владних повноважень та практична необхідність обґрунтування судового права як нового предмета щодо функціонування судової влади підкреслюють цінність творчого внеску автора у розробку сучасних проблем публічного права.
Ця праця буде корисною для суддів, прокурорів, наукових працівників, викладачів і студентів, які зацікавлені у розширенні своїх професійних знань.

Наукознавство

Зербино Д. Д. Школа науки : монография / Д. Д. Зербино, А. В. Рыбачук. – Київ : Логос, 2016. — 231 с.
Шифр А34501 / 001 / З-57
Книга посвящена малоисследованному и такому необходимому на сегодняшний день феномену - научной школе и ученым, находящимся внутри ее. В монографии изложены определения научной школы и науки в целом; приведены типология ученых и этапы становления творческой личности; как помочь начинающему исследователю найти себя в научной работе; определена роль лидера в формировании и жизни школы и многое другое.
Приведенные мысли не являются императивными, это авторское мнение, опирающееся на современное положение науки в нашем государстве. Цель данного издания - привлечь внимание общественности к вопросам науки, ее потребностям и перспективам развития.
Монография рассчитана на широкий круг читателей. Надеемся, что книга будет полезна не только для начинающих, юных исследователей, школьников, студентов, а и для научных сотрудников, преподавателей, профессоров, государственных управленцев и всех тех, кто не безразличен к науке.

Культурологія


Буарке ді Оланда С. Коріння Бразилії / Сержіу Буарке ді Оланда ; пер. з португ. О. Вронської. – Львів : Вид-во Анетти Антоненко ; Київ : Ніка-Центр, 2015. – 240 с.
Шифр А34539 / 9(7Бр) / Б90
Книжка «Коріння Бразилії» видатного бразильського історика і соціолога XX ст. Сержіу Буарке ді Оланди (1902-1982) фокусується на аналізі культурних впливів, які домінували від початку розбудови далекого континенту і формували протягом кількох сторіч нову спільноту людей і нову ідентичність з португальців, іспанців, інших європейських колоністів, азіатів, корінних американців та африканців. Дослідження дає можливість зрозуміти, чому і яким чином розквітала й змінювалась європейська культура у великій тропічній країні, де ті традиції були зовсім чужими, а також характер і наслідки такого розвитку. Книжка сповнена диханням природи, присмаком історії та відтінками живої країни й долі її мешканців.
Українською перекладена вперше.
Розрахована на широке коло читачів.

Наукові записки Національного університету «Острозька академія». Сер. «Культурологія». – Вип. 17 : Проблеми культурної ідентичності в ситуації сучасного діалогу культур : матеріали 9 міжнар. наук. конф. (Острог, 20—21 трав. 2016 року) / ред. кол. : І. Д. Пасічник, Д. М. Шевчук та ін. – Острог : Вид-во Нац. ун-ту «Острозька акад.», 2016. – 392с.
ШифрПр 4307 / 17
Збірник містить наукові статті, в яких розглядаються різні аспекти культурної ідентичності. Звертається увага на сучасні стратегії ідентичності, проблеми ідентичності в Україні, проблеми релігійної та політичної ідентичності, проблеми ідентичності в контексті української та європейської культур. Матеріали збірника можуть бути використані в подальших дослідженнях проблем ідентичності, а також при вивчення культурологічних, історичних, та філософських дисциплін.

Філологічні науки

Вайсман Л. Иудейские войны : ист. повесть / Леонид Вайсман. – Киев : Логос, 2015. – 120 с. : 4 л. карт.
Шифр А34502 / В146
Иудейские войны, — один из тяжелейших периодов в четырёхтысяче- летней истории еврейского народа...
Ошибки, допущенные царями из рода Хасмонеев, чьи славные деды-прадеды смогли после раскола и гибели единого Иудейского царства восстановить независимость Святой Земли, добились её равноправного сосуществования и сотрудничества с соседними странами, в том числе и с Римской империей, привели к тому, что возрождённая Иудея вновь потеряла свою свободу в I веке до новой эры, была превращена римскими захватчиками в бесправную провинцию самого могущественного государства того времени. Оккупанты принялись насаждагпь на территории Страны Завета языческие законы и верования.
Ведомый своими вождями и учителями, еврейский народ героически сопротивлялся римской экспансии, что и привело к трём кровопролитнейшим Иудейским войнам в І—П веках, в результате которых на протяжении последующих XVIII столетий евреи оказались в положении ненавидимых изгоев, лишённых своей Родины — Земли, завещанной всевышним. И лишь сила веры, стойкость духа, мужество и беззаветная преданность Заветам великих Праотцов помогли им вновь обрести историческую Родину, воссоздать современное передовое процветающее еврейское государство.
Трагическим, но поучительным событиям периода древних Иудейских войн и посвящается эта новая историческая повесть автора.

Релігієзнавство

Иоанн (Блаженный). Старец М. В. Ершов, царь Гулага : житие богомильского христа / Иоанн (Блаженный) . – 4-е изд. – Ужгород : Світ Софії, 2015. – 176 с.
Шифр А34534 / 2 / И75
83 года в Гулаге... Перенесенные неисчислимые пытки, тяготы, страдания, голод и холод... И солнце любви, про¬сиявшее за колючей проволокой! Выдающийся духовный писатель-мистик, Блаженный Иоанн, открывает страницы жизни неизвестного человечеству святого, живого христа, нашего современника – епископа-зэка Михаила Ершова.
Не злом побеждается зло, как учит дух мира, а единственно умноженным добром! В этом его уникальность, не сравнимая ни с кем даже из великих святых.

Иоанн (Блаженный). Серафим, патриарх Соловецкий : уникальное житие / Иоанн (Блаженный). – 11-е изд., перераб. и доп. – Ужгород : Світ Софії, 2015. – 208 с.
Шифр А34528 / 2 / И75
Мало кто знает о церкви ГУЛАГа. Серафим Преумиленный возглавил шествие церкви-мученицы на Вторую голгофу. Вслед за ним сто тысяч гулаговских мучеников, по сути, повторили земной подвиг Спасителя.

Іоанн (Богомил Блаженний). Народний Митрополит : написано в Бельмонте 8-25 грудня 2014 / Іоанн (Богомил Блаженний) ; з рос. пер. І. Щавурський. – Ужгород : Світ Софії, 2015. – 304 с.
Шифр А34529 / 2 / І-75
У серії духовно-біографічних нарисів подається живий образ видатного подвижника української церкви XX століття – митрополита, очільника УАПЦ Іоанна Боднарчука (1929-1994). Унікальне авторське бачення дозволяє крізь канву зовнішніх подій, страждань, духовних браней проникнути у внутрішнє життя людини, котра зіграла величезну роль у духовному відродженні України у 90-і роки. Ви відкриєте для себе чимало невідомих сторінок із життя святителя, дбайливо зібраних по крихтах, а в багатьох випадках – відкритих згори.
Для широкого кола читачів.

Тарасов И., прот. Украинская греко-католическая церковь в США : история и современность / протоиерей И. Тарасов. – Киев : Изд. ЧП Зволейко Д. Г., 2016. – 152 с.
Шифр А34518 / 2 / Т191
Книга освещает исторический путь Украинской Греко-Католической Церкви в Соединенных Штатах Америки с начала ее сущестования до наших дней, взаимоотношения УГКЦ с другими конфессиями, в частности с Римо-Католической и Правосл авной Церквями, проводит оценку ее современного состояния в этой стране с точки зрения православного исследователя.

Конфліктологія

Коулман П. Т. Результативний конфлікт : незгода – це сила, що працює на вас
/ Пітер Т. Коулман, Роберт Ферґюсон ; пер. з англ. Інни Софієнко. – Київ : Наш Формат, 2016. – 320 с.
Шифр А34536 / 15 / К739
Книга Пітера Коулмана та Роберта Ферґюсона «Результативний конфлікт» має дуже влучний підзаголовок - «Незгода - це сила, що працює на вас». Саме незгода, з якої, власне, і починається будь-який конфлікт, стає рушійною силою поступу в найрізноманітніших ситуаціях - від малих родинних суперечок до великих світових революцій.
До уваги читача – цілий калейдоскоп скрутних сюжетів, шляхи врегулювання конфлікту та методи застосування влади, найрізноманітніші пастки конфліктів, а також сім основних стратегій урегулювання яскравих та часом небезпечних спалахів конфлікту і влади: доброзичливості, підтримки, домінування, поступливості, самостійності, адаптації та непокори. Найкраще ці стратегії можна опанувати тоді, коли ви самі визначаєте, якими будуть ваші власні дії та результати під час конфлікту. З цією метою у книзі запропоновано інструменти для самооцінювання, вправи, перелік запитань для перевірки та зведені таблиці, що допомагатимуть менеджерам, керівникам, адміністраторам, вчителям, медіаторам, переговірникам, консультантам та адвокатам у цьому дуже непростому питанні.
Для керівників усіх ланок та їхніх підлеглих, батьків, а також для тих, хто хоче навчитися мистецтву врегулювання конфліктів.
 
< Попередня   Наступна >
Авторизація
Якщо Ви не є читачем Бібліотеки, Ви можете відправити заявку на запис тут.
Нове на сайті
Глобальний пошук
НІБ України в соцмережах

tweetYoutubeFacebookПерегляд електронних колекцій on-line
надається лише авторизованим користувачам

Нові надходження
Книги з історії міст і сіл України
В. 9 (69) (вересень 2019 р.)
В. 8 (68) (серпень 2019 р.)
В. 7 (67) (липень 2019 р.)
В. 6 (66) (червень 2019 р.)
В. 5 (65) (травень 2019 р.)
В. 4 (64) (квітень 2019 р.)
В. 3 (63) (березень 2019 р.)
В. 2 (62) (лютий 2019 р.)
В. 1 (61) (січень 2019 р.)
В. 12 (60) (грудень 2018 р.)
В. 11 (59) (листопад 2018 р.)
В. 10 (58) (жовтень 2018 р.)
В. 9 (57) (вересень 2018 р.)
В. 8 (56) (серпень 2018 р.)
В. 7 (55) (липень 2018 р.)
В. 6 (54) (червень 2018 р.)
В. 5 (53) (травень 2018 р.)
В. 4 (52) (квітень 2018 р.)
В. 3 (51) (березень 2018 р.)
В. 2 (50) (лютий 2018 р.)
В. 1 (49) (січень 2018 р.)