19.02.2020
 

Головна сторінка
Проєкти НІБУ
Путівник по краєзнавчих веб-ресурсах бібліотек України
Електронні ресурси:
Книжкові виставки
Наші видання
Державні закупівлі
Концепція розвитку НІБУ до 2020р.
Платні послуги
Імідж-каталоги:

Неповторні риси книг:

серія нарисів

УВАГА!
Зареєстрованим користувачам надаються додаткові послуги:
  • Перегляд електронних колекцій on-line;
  • Попереднє замовлення документів з електронного каталогу (до 10 примірників) з терміном бронювання до 20 днів;
  • ЯК ЦЕ ЗРОБИТИ?
  • Добір джерел за вказаними темами з фондів НІБ України;
  • Індексування наукових статей та монографій за УДК (відділ опрацювання фонду та організації каталогів, кімната 3, перший поверх).
«Ми є. Були. І будем ми. Й Вітчизна наша з нами» Версия для печати Отправить на e-mail

Шановні користувачі! До вашої уваги пропонуємо книжкову виставку «Ми є. Були. І будем ми. Й Вітчизна наша з нами» до 110-річчя від дня народження Івана Багряного (справжнє ім'я: Лозов'яга Іван Павлович) (1907-1963), українського письменника, поета, публіциста, драматурга, політичного діяча.

 
 Видання І. П. Багряного:
 

9(с)2
Б148

Багряний І. П. Ганебне проголошення / І. П. Багряний. – Новий Ульям : [б. в.], 1960. – 16 с.

 

Б 148

Багряний, І. П. Золотий бумеранг : Рештки загубленого, конфісковно та знищеного 1926 - 1946 / І. П. Багряний. – [б. м.] : Прометей, 1947. – 176 с.


 

М752-1 / 8(с)

Б148

Багряний І. П. Листування : у 2-х томах. Т. 1. (1946–1963) / І. П. Багряний ; Фундація ім. Івана Багряного. – Київ : Смолоскип, 2002. – 706 с. : 1 л. портр.

До двотомника ввійщло понад 560 листів до відомих осіб культурно-громадського та політичного українського світу діаспори. В книзі поміщені також статті осіб, які близько співпрацювали з І. Багряним в УРДП, яку він заснував зараз після закінчення Другої світової війни й очолював її до кінця свого життя, чи з особами поза партією, близькими йому.

   

М752-1 / 8(с)

Б148

Багряний І. П. Листування : у 2-х томах. Т. 2. (1946–1963) / І. П. Багряний ; Фундація ім. Івана Багряного. – Київ : Смолоскип, 2002. – 555 с. : 1 л. портр.

В листах мова про труднощі, що стояли на перешкоді у виданні його літературних творів, про наради, з’їзди, пленуми ЦК УРДП, крайових організацій УРДП в Німеччині й Австрії, Австралії, Англії, Канаді, Франції, Бельгії, Аргентині, по інших державах та діяльність братніх організацій – ОДУМу, ДОБРУСу, СУЖЕРО, Легіону ім. Симона Петлюри, Товариства прихильників УНР та інших, в праці яких членство УРДП брало активну участь.

 

Б 148

Багряний І. П. Людина біжить над прірвою : [роман] / І. П. Багряний. – Київ : Укр. письменник, 1992. – 320 с.

Роман – про трагедію людини, що не знаходить правди ні в сталінській, ні в гітлерівській ідеологіях. За спостереженнями деяких європейських критиків,  роман перевершує твори  «Архіпелаг ГУЛАК» О. Солженіцина та «Доктор Живаго» Б. Пастернака своєю художньою силою і філософією.

   

А26082

902.2

Б148

І. Багряний. На новий шлях. Чому я не хочу вертатися до СРСР? Молодь Великої України і наші завдання / Серія «Бронебійна публіцистика». / За загальною ред. Лариси Івшиної. – Вид.1. Бібліотека газети «День» «Україна Incognita. ПрАТ «Українська прес-група», 2012–112 с.

У серії «Бронебійна публіцистика» представлені статті та уривки творів таких авторів: Микола Костомаров, Михайло Драгоманов, Пантеоеймон Куліш, Іван Франко, Левко Юркевич, Микола Хвильовий, Євген Маланюк, Іван Багряний та інші. Багато хто з наших співвітчизників навіть не підозрюють, як гостро вони потребують цих текстів. Передусім молодь, яка має дістати доступ до знань, що продукували наші великі уми. І від деяких ми були штучно відірвані. Важливо відновити інтелектуальний зв'язок поколінь!

А21422
Б148

Багряний І. П. Огненне коло : повість про трагедію під Бродами / І. П. Багряний. – Рівне : ПП ДМ, 2010. – 152 с.

Повість про трагедію галицької молоді під Бродами, «про одну з найтяжчих тем усієї нашої визвольної боротьби». Це трагедія і містично-психологічний трилер про загибель української дивізії «Галичина», розтерзаної двома могутніми і найжорстокішими арміями – фашистською і радянською влітку 1944 року.

 

Б5010 / 8(с)

Б148

Багряний І. П. Публіцистика : доповіді, статті, памфлети, рефлексії, есе / І. П. Багряний; упоряд. О. Коновал. – 2-е вид. – Київ : Смолоскип, 2006. – 854 с. + 1 арк. портр.

У книзі – за хронологією першої публікації – вміщено доповіді, статті, памфлети, рефлексії, есе, які були надруковані в 1946-1963 роках переважно в журналі «Наші позиції» та газеті «Українські вісті» - виданнях Української революційно–демократичної партії (УРДП), яку в еміграції організавав і впродовж 1948-1963 років очолював автор.


 

А14052
Б148

Багряний І. П. Сад Гетсиманський / І. П. Багряний. – Київ : [б. в.], 2005. – 545 с. : рис. - (Б-ка школяра)

Роман написаний наприкінці сорокових, викриває жорстокість та підлість сталінської інквізиції, славить незламність людського духу.


А26308
Б148

Багряний І. П. Скелька : поеми / І. П. Багряний. – Харків : Важпромавтоматика, 2008. – 288 с. – (Грамота).

Видання Івана Багряного склали поеми «Ave Maria», «Вендея», «Гуляй-поле», а також роман у віршах «Скелька».


 

9(с)2
Б148
Багряний І. П.

Багряний І. П. Смітник імперії й сталінські “апельсини” / І. П. Багряний. – [б. м.] : Ідеологічно-Пропагандований Відділ при ЦК УРДП, [б. р.] - 16 с.


 

А7290
Б146

Багряний І. П. Тигролови : роман. Морітуі драматична повість / І. П. Багряний. – Київ : [б. в.], 2000. – 364 с. : ил, портр. – (Б-ка школяра)

У книзі вміщено роман «Тигролови» та драматичну повість «Морітурі» відомого українського письменника Івана Багряного.

 Видання про І. П. Багряного:
 

А33422 / 8(с)

В42

Від Миколи Гоголя до Івана Багряного : (літературними шляхами рідної країни) / упоряд. С. Козак. – Київ : Фундація ім. Івана Багряного, 2015. – 233 с. – (Книжкова “Літературна Україна”).

На сторінках видання по-новому відкривається Мокола Гоголь, Леся Українка, Іван Франко, Іван Багряний, сергій Єфремов, Микола Костомаров, Леонід Мосендза, Василь Симоненко і багато інших світочів нашого красного письменства. Статті про них написані різними авторами й опубліковані на шпальтах «Літературної України» в різний час. Ці матеріали дбайливо зібрав і порядковував з них книжку письменник Сергій Козак.


 

А33825 / 8(с)

Н126

На порозі прийдешнього : до 110-річчя Івана Багряного / відп. за вип. С. Козак. – Київ : Літ. Україна, 2016. – 48 с. - (Б-ка газ. “Літ. Україна” ; 2016. № 17).

Ця збірка публіцистики приваблює дивовижною злободенністю – ніби в наш час славетний український письменник детально характеризує кремлівську політику щодо України.


 

8(с)
Н695

Нитченко Д. В. Листи письменників : [І. Багряний, В. Винниченко, В. Гайдарівський, А. Гак, А Галан, В. Гжицький, О. Кобець, У. Самчук] / Д. В. Нитченко. – мельбурн : Ластівка, 1992. – VIII, 250 с. : іл.

Листи кожного письменника – це окремий світ, кожен має інший життевий шлях, погляди, уподобання, випадки і пригоди. Їхні листи – це своєрідний скарб. Збірка містить листи різних українських письменників, що зберігалися в архіві І. Багряного.

 
 

А32194 / 9(с2)

П444

Подобєд О. А. Іван Багряний : громадсько-політична та культуротворча діяльність : [монографія] / О. А. Подобєд. – Київ : Ніка-Центр, 2014. – 247 с. : 12 вкл. л. фот.

Книга присвячена громадсько-політичній та культуротворчій діяльності письменника, публіциста, художника, громадського та політичного діяча Івана Багряного. Робота базується на широкій джерельній та літературній основі. Виявлено фактори, що вплинули на формування світогляду І. Багряного та його становлення як громадського та політичного діяча. З’ясовано внесок І. Багряного у розвиток українського громадсько-політичного життя в еміграції. Розкрито основні напрями його культуротворчої діяльності. Визначено роль та місце І. Багряного в історії України XX століття.

 

А15658 / 8(с)

У454

Український письменник і політичний діяч Іван Багряний, 1906-1963 : бібліограф. покажч. / Харківська держ. наукова б-ка ім. В. Г. Короленка ; укл. Т. О. Сосновська. – 2-е вид. – Харків : [б. в.], 2006. – 190 с. + 1 л. портр.

Покажчик містить відомості про твори І. Багряного та літературу про нього, що видавалися з 1925 р. не лише в Україні, а й за її межами.

 

М2596-1 / 8(с)

Ш952

Шугай О.  Іван Багряний: нове й маловідоме : есеї, документи, листи, спогади, нотатки, факти. Кн. 1 / О. Шугай. – Київ : Смолоскип, 2013. – 958 с. : 24 вкл. л. фот.

До першої книги ввійшли матеріали з архівів колишнього КДБ, дослідження про табір Ді-Пі в Новому Ульмі (ФРН), відгуки представників української діаспори та зарубіжних рецензентів на творчість Івана Багряного. Крім того, вміщено пресові повідомлення, спогади очевидців про поїздки цього видатного письменника і громадсько-політичного діяча у Бельгію, Великобританію, США, Канаду. Книгу доповнюють щоденникові записи про І. Багряного, есей про його прочитання «Листів до братів-хліборобів» соціолога В. Липинського, значна кількість світлин, а також інші невідомі досі документи.

  

М2596-2 / 8(с)

Ш952

Шугай О. Іван Багряний: нове й маловідоме: есеї, документи, листи, спогади, нотатки, факти. Кн. 2 / О. Шугай. – Київ : Смолоскип, 2013. – 1048 с. + 48 іл.

До другої книги ввійшли матеріали, що висвітлюють новоульмівський період життя і творчості І.Багряного. За допомогою конкретних фактів, зокрема листів письменника до дружини та соратників і друзів, досліджено, в яких нелегких умовах було створено романи «Сад Гетсиманський», «Буйний вітер», віршовану повість «Антон Біда – герой труда» та ін. В окремих розділах мовиться про повернення й пошанування творчої спадщини І.Багряного в Україні. Сторінки книги доповнено рідкісними світлинами.

 

Б9025 / 9(с2)

Ш95

Шугай О. Фундація імені Івана Багряного. Хроніка доброчинної діяльності в Україні та за її межами : репортажі, інтерв’ю, рефлексії, нотатки, рецензії, відгуки, повідомлення / О. Шугай. – Київ : Смолоскип, 2015. – 704 с.

В Україні та за її межами широко відома доброчинна діяльність Фундації ім. Івана Багряного (США). Ця книга є спробою на основі документів бодай стисло розповісти про засновників, жертводавців і той нелегкий, але славний шлях, пройдений Фундацією за сорок років існування.
Ювілейне видання доповнює двокнижжя «Іван Багряний : нове й маловідоме...» («Смолоскип», 2013 р.) і розраховане на широке коло читачів.

 
< Попередня   Наступна >
Авторизація
Якщо Ви не є читачем Бібліотеки, Ви можете відправити заявку на запис тут.
Нове на сайті
Глобальний пошук
НІБ України в соцмережах

tweetYoutubeFacebookПерегляд електронних колекцій on-line
надається лише авторизованим користувачам

Нові надходження
Книги з історії міст і сіл України
В. 12 (72) (грудень 2019 р.)
В. 11 (71) (листопад 2019 р.)
В. 10 (70) (жовтень 2019 р.)
В. 9 (69) (вересень 2019 р.)
В. 8 (68) (серпень 2019 р.)
В. 7 (67) (липень 2019 р.)
В. 6 (66) (червень 2019 р.)
В. 5 (65) (травень 2019 р.)
В. 4 (64) (квітень 2019 р.)
В. 3 (63) (березень 2019 р.)
В. 2 (62) (лютий 2019 р.)
В. 1 (61) (січень 2019 р.)
В. 12 (60) (грудень 2018 р.)
В. 11 (59) (листопад 2018 р.)
В. 10 (58) (жовтень 2018 р.)
В. 9 (57) (вересень 2018 р.)
В. 8 (56) (серпень 2018 р.)
В. 7 (55) (липень 2018 р.)
В. 6 (54) (червень 2018 р.)
В. 5 (53) (травень 2018 р.)
В. 4 (52) (квітень 2018 р.)
В. 3 (51) (березень 2018 р.)
В. 2 (50) (лютий 2018 р.)
В. 1 (49) (січень 2018 р.)