14.12.2018
 

Головна сторінка
Проекти НІБУ
Путівник по краєзнавчих веб-ресурсах бібліотек України
Електронні ресурси
Книжкові виставки
Державні закупівлі
Наші видання
Концепція розвитку НІБУ до 2020р.
Платні послуги
Імідж-каталоги:

Неповторні риси книг:

серія нарисів

УВАГА!
Зареєстрованим користувачам надаються додаткові послуги:
  • Перегляд електронних колекцій on-line;
  • Попереднє замовлення документів з електронного каталогу (до 10 примірників) з терміном бронювання до 20 днів;
  • ЯК ЦЕ ЗРОБИТИ?
  • Добір джерел за вказаними темами з фондів НІБ України;
  • Індексування наукових статей та монографій за УДК (відділ опрацювання фонду та організації каталогів, кімната 3, перший поверх).
IV Краєзнавчі читання пам’яті Петра Тронька. Фотозвіт Версия для печати Отправить на e-mail

2 листопада 2017 року в рамках започаткованих Національною історичною бібліотекою України краєзнавчих читань, присвячених пам’яті Петра Тронька, відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція „Бібліотечне краєзнавство у культурному просторі України”.  Цьогорічна конференція присвячувалася 100-річчю подій Української революції 1917-1921 років, а також 90-річчю з часу заснування журналу «Краєзнавство».

Організатори конференції – Міністерство культури України, Національна історична бібліотека України, Київський національний університет культури і мистецтв, Національна спілка краєзнавців України.

Як і передбачалося Програмою конференції, було проведено пленарне засідання, після чого учасники конференції – понад 80 фахівців бібліотечної справи, науковці (історики, архівісти, викладачі вищих навчальних закладів, працівники музеїв), аматори-краєзнавці – на секціях обговорили актуальні проблеми бібліотечного краєзнавства, практичні питання краєзнавчої роботи різних установ та громадських організацій.

Краєзнавчий форум відкрила Генеральний директор Національної історичної бібліотеки України А. В. Скорохватова та виступила з доповіддю «Краєзнавчі конференції – важливий напрям в діяльності Національної історичної бібліотеки України», в якій підвела підсумки роботи попередніх краєзнавчих конференцій і підкреслила їх значення для подальшого розвитку бібліотечного краєзнавства.

Учасників конференції привітала Р. В. Маньковська, заступник голови Національної спілки краєзнавців України, старший науковий співробітник Інституту історії України НАН України, канд. іст. наук. і розповіла про міжнародний досвід створення та діяльності бібліотек – музеїв.

З вітальним словом виступив О. С. Кучерук, директор музею Української революції 1917-1921 років, який підкреслив значення інформаційних ресурсів бібліотек у вивченні та популяризації знань про події  визвольних змагань цього історичного періоду.

Про історію, традиції та новації  журналу  «Краєзнавство» повідомив у своєму виступі заступник головного редактора цього видання О. Г. Бажан, старший науковий співробітник  Інституту історії України НАН України, канд. іст. наук.

Євген Букет, головний редактор газети «Культура і життя», заступник голови Київської обласної організації Національної спілки краєзнавців України розповів про свої цікаві краєзнавчі розвідки щодо датування появи на Київщині хуторів Калинівки, Павлинівки та Мар’янівки.

Тему Української революції 1917-1921 років розкрили в своїх виступах Бартош А.Є., старший науковий співробітник науково-дослідного відділу історії археології Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника та Петриченко К.В., молодший науковий співробітник Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського. Тему Української революції 1917-1921 років розкрили в своїх виступах Бартош А.Є., старший науковий співробітник науково-дослідного відділу історії археології Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника та Петриченко К.В., молодший науковий співробітник Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського.

На пленарному засіданні та секційних заняттях з доповідями про здобутки краєзнавчих підрозділів своїх бібліотек та презентаціями нових  краєзнавчих видань виступили фахівці провідних бібліотек України: Г.В. Горбань, заступник директора з наукової роботи та її колега Пристай Г. І., завідувач відділу літератури з мистецтва Івано-Франківської ОУНБ ім. І.  Франка, Федорова М.А.,  завідувач відділу краєзнавства Полтавської ОУНБ, Антонюк О.Ю., завідувач відділу  краєзнавства Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва, Шилкіна М. В., завідувач відділу краєзнавства Дніпропетровської ОУНБ імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія.

У роботі конференції взяли активну участь фахівці Національної історичної бібліотеки України, які підготували 11 доповідей і виступили: Волошінська Н.О., завідувач сектора краєзнавчої роботи науково-методичного відділу з повідомленням «Зміни у Адміністративно-територіальному устрої України та їх відображення у довідково-пошуковому апараті Національної історичної бібліотеки України»; Кисельова В.П., завідувач сектора науково-дослідної роботи науково-методичного відділу розкрила тему «Розвиток бібліотечного краєзнавства в сучасний період (на основі аналізу потоку видань та публікацій за 2007-216 рр.); Смірнова С.М., головний бібліотекар науково-дослідного відділу стародруків, цінних та рідкісних видань розповіла про своє дослідження життя і діяльності видатного українського вченого, громадського і культурного діяча Федора Кіндратовича Вовка, дослідження якого в різних галузях науки є потужним підґрунтям для краєзнавчих розвідок.

До роботи конференції долучилися й краєзнавці-аматори, які виголосили свої  повідомлення щодо нових краєзнавчих розвідок з історії рідного краю.

 

 

 
< Попередня   Наступна >
Авторизація
Якщо Ви не є читачем Бібліотеки, Ви можете відправити заявку на запис тут.
Нове на сайті
Глобальний пошук
НІБ України в соцмережах

tweetYoutubeFacebookПерегляд електронних колекцій on-line
надається лише авторизованим користувачам

Нові надходження
Книги з історії міст і сіл України
В. 11 (59) (листопад 2018 р.)
В. 10 (58) (жовтень 2018 р.)
В. 9 (57) (вересень 2018 р.)
В. 8 (56) (серпень 2018 р.)
В. 7 (55) (липень 2018 р.)
В.6 (54) (червень 2018 р.)
В. 5 (53) (травень 2018 р.)
В. 4 (52) (квітень 2018 р.)
В. 3 (51) (березень 2018 р.)
В. 2 (50) (лютий 2018 р.)
В. 1 (49) (січень 2018 р.)
В. 12 (48) (грудень 2017 р.)
В. 11 (47) (листопад 2017 р.)
В. 10 (46) (жовтень 2017 р.)
В. 9 (45) (вересень 2017 р.)
В. 8 (44) (серпень 2017 р.)
В.7 (43) (липень 2017 р.)
В.6 (42) (червень 2017 р.)
В. 5 (41) (травень 2017 р.)
В. 4 (40) (квітень 2017 р.)
В. 3 (39) (березень 2017 р.)
В. 2 (38) (лютий 2017 р.)
В. 1 (37) (січень 2017 р.)