18.02.2018
 

Головна сторінка
Проекти НІБ України
Путівник по краєзнавчих веб-ресурсах бібліотек України
Електронні ресурси
Книжкові виставки
Державні закупівлі
Наші видання
Концепція розвитку НІБ України до 2020р.
Імідж-каталоги:

Неповторні риси книг:

серія нарисів

УВАГА!
Зареєстрованим користувачам надаються додаткові послуги:
  • Перегляд електронних колекцій on-line;
  • Попереднє замовлення документів з електронного каталогу (до 10 примірників) з терміном бронювання до 20 днів;
  • ЯК ЦЕ ЗРОБИТИ?
  • Добір джерел за вказаними темами з фондів НІБ України;
  • Індексування наукових статей та монографій за УДК (відділ опрацювання фонду та організації каталогів, кімната 3, перший поверх).
Книги з історії міст і сіл України
В. 1 (49) (січень 2018 р.)
В. 12 (48) (грудень 2017 р.)
В. 11 (47) (листопад 2017 р.)
В. 10 (46) (жовтень 2017 р.)
В. 9 (45) (вересень 2017 р.)
В. 8 (44) (серпень 2017 р.)
В.7 (43) (липень 2017 р.)
В.6 (42) (червень 2017 р.)
В. 5 (41) (травень 2017 р.)
В. 4 (40) (квітень 2017 р.)
В. 3 (39) (березень 2017 р.)
В. 2 (38) (лютий 2017 р.)
В. 1 (37) (січень 2017 р.)
Проект краєзнавчого електронного ресурсу «Історія міст і сіл України» Версия для печати Отправить на e-mail
Концепція розвитку Національної історичної бібліотеки України (далі - Бібліотека) на період до 2020 року визначає інформаційні ресурси Бібліотеки як стратегічну складову усієї ресурсної бази бібліотек держави, тому наукове опрацювання документних масивів, оперативне й повне висвітлення результатів аналітико-синтетичної обробки інформації є пріоритетним напрямком діяльності НІБУ.
У 60-х роках ХХ століття Бібліотека була координаційним центром з бібліографічного забезпечення проекту, впроваджуваного Інститутом історії України АН УРСР з підготовки 26-томного енциклопедичного видання «Історія міст і сіл УРСР». По завершенні цього проекту, напрацьована бібліографічна база у Бібліотеці була трансформована у «Зведену картотеку матеріалів з історії міст і сіл України», яка містить бібліографічні описи друкованих документів краєзнавчого змісту, доступних на той час. Картотека систематично поповнюється новими матеріалами і є важливим підґрунтям для історичних, краєзнавчих розвідок.
У 2011 році в рамках проекту «Історична спадщина України – світовий доступ в електронному форматі» Картотеку було скановано та представлено на Головній сторінці сайту Бібліотеки як Імідж-каталог. Однак, одним з головних недоліків Імідж-каталогу, як і будь-якого традиційного каталогу, залишається повільний і складний пошук за дуже обмеженою кількістю параметрів.

У 2012 було започатковано Проект краєзнавчого електронного ресурсу «Історія міст і сіл України». Втілення саме в Історичній книгозбірні такого Проекту стало логічним продовженням роботи, розпочатої у 1960-х роках.

Мета проекту. Проект передбачає створення унікального інформаційного продукту – бібліографічної бази даних «Історія міст і сіл України», де має бути сконцентрована інформація про населені пункти України, яка допоможе забезпечити реалізацію історичних розвідок, генеалогічних, етимологічних, культурологічних, пам’яткознавчих та інших досліджень.

Обов’язковою умовою формування Ресурсу є відображення конкретних географічних найменувань, назв установ і організацій, які стосуються історії населених пунктів на території України.

Об’єктом опису визначається документ або частина документу, який містить історичні відомості краєзнавчого змісту – інформацію про будь-який аспект життя конкретного населеного пункту України у певний історичний період.

Важливим фактором для відбору документів до краєзнавчого Ресурсу є історична, культурна та етнографічна цінність наявної у документі інформації, тобто, відомості науково-дослідницького й прикладного характеру, що розкривають соціально-економічне, історико-культурне, політичне, релігійне життя міст і сіл України в різні історичні періоди.

Оскільки результативність пошуку залежить від якості даних, з яких складається бібліографічний запис, пріоритетним завданням при наповненні БД «Історія міст і сіл України», є якісна аналітична обробка джерел.

Хронологія подій з історії України у документах, що підлягають опрацюванню, а також рік видання самих документів, не обмежується.

Географічні критерії залучення документів для науково-бібліографічного опрацювання не встановлюються: це можуть бути як вітчизняні документи, що містять інформацію з історії міст і сіл України, так і документи, створені за її межами.

Головним очікуваним результатом створення БД «Історія міст і сіл України» має бути оптимізація діяльності Бібліотеки з підтримки історико-краєзнавчих досліджень, зокрема, ефективне розкриття фонду та вдосконалення оперативного доступу до джерел – носіїв інформації.

Для даного ресурсу розроблений спеціальний пошуковий інтерфейс, де за багатьма пошуковими аспектами можна знайти необхідну краєзнавчу інформацію.

пошуковий інтерфейс краєзнавчого електронного ресурсу «Історія міст і сіл України»

 
Наступна >
Авторизація
Якщо Ви не є читачем Бібліотеки, Ви можете відправити заявку на запис тут.
Нове на сайті
Глобальний пошук
Рік німецької мови в Україні
НІБ України в соцмережах
Facebook

Follow @HistoricalLib

Wi-FiYoutubeПерегляд електронних колекцій on-line надається лише авторизованим користувачам

Нові надходження
Новини Deutsche Welle