17.07.2019
 

Головна сторінка
Проекти НІБУ
Путівник по краєзнавчих веб-ресурсах бібліотек України
Електронні ресурси:
Книжкові виставки
Наші видання
Державні закупівлі
Концепція розвитку НІБУ до 2020р.
Платні послуги
Імідж-каталоги:

Неповторні риси книг:

серія нарисів

УВАГА!
Зареєстрованим користувачам надаються додаткові послуги:
  • Перегляд електронних колекцій on-line;
  • Попереднє замовлення документів з електронного каталогу (до 10 примірників) з терміном бронювання до 20 днів;
  • ЯК ЦЕ ЗРОБИТИ?
  • Добір джерел за вказаними темами з фондів НІБ України;
  • Індексування наукових статей та монографій за УДК (відділ опрацювання фонду та організації каталогів, кімната 3, перший поверх).
Надходження до відділу ДБНІР:17.07.2018 Версия для печати Отправить на e-mail

Нові надходження книг до відділу ДБНІР 17.07.2018 р.

Б9780

9(с2)

В189

Варяник О. В. Герои земли Запорожской / О. В. Варяник. - Запорожье : Мотор Сич, 2018. - 561 с. : портр.

Ця книга — данина поваги до пам’яті подвигів наших земляків-запоріжців — Героїв Радянського Союзу і повних кавалерів орденів Слави.

Вона складається із трьох частин: «Запоріжці і уродженці Запорізької області Герої Радянського Союзу», «Герої Радянського Союзу жителі Запоріжжя і Запорізької області», «Уродженці і жителі Запоріжжя і Запорізької області — Повні кавалери орденів Слави трьох ступенів». Усередині розділів в алфавітному порядку розміщені біографічні статті.

Дане видання — своєрідна енциклопедія, яка, безперечно, зацікавить широке коло читачів. Історики і краєзнавці також знайдуть в книзі чимало цікавого.

Б9760

91

Д438

Дзюбанський Т. Путівник Рим & Ватикан. 753 д.н.е. – 2018 н.е. : незабутня мандрівка впродовж 2771 року : від кам’яних руїн древнього Рима до непохитного Каменя у Ватикані / Тарас Дзюбанський. - Львів : Імперіал, 2018. - 209 с. : фот.

Сучасний путівник про Рим та Ватикан для зростаючого числа українських туристів, які завітали до Вічного міста, врешті-решт, заповнив цю луку - сьогодні українцям пропонуємо авторський доробок. Книга стане у пригоді широкому колу читачів: туристам, паломникам, студентам, які цікавляться історією, релігією, італійською культурою, а також усім небайдужим поціновувачам подорожей та пізнання нових місць. У зручному, поділеному на розділи та частини путівнику, читач неодмінно знайде багато цікавинок про Вічне місто, Ватикан, українські святині у Римі тощо.

А39016

34

І-724

Інструкція про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основих частин зброї та вибухових матеріалів : (зі змінами та доповненнями станом на 22 березня 2017 року) : (офіційний текст) / [відп. за вип. А. В. Паливода]. - Київ : Паливода А. В., 2017. - 132 с. - (Закони України). - Загол. обкл. : Порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання зброї.


Б9735

9(с2)

К324

Квач Р. С. Світочі Почаєва / Рита Сергіївна Квач. - 2-е вид., допов. й уточн. - Рівне : Дятлик М. С., 2014. - 575 с. : іл., фот., 16 вкл. арк. фот.

Далеко не кожен населений пункт в Україні має таку визначну, розмаїту, потужну плеяду, справжнісіньке яскраве сузір’я непересічних особистостей, як славнозвісний Почаїв. Художники і науковці, освітяни і просвітяни, релігійні та громадські діячі, військові й різьбярі, іконописці й золотарі, кооператори і журналісти, поети і майстри, кіномитці й пілоти, бібліотекарі і музиканти - перелік можна продовжувати і продовжувати.

Воістину благословенна священна почаївська земля! Ні, це не просто книга (хоча, безперечно, неабияк вражає і формою, і змістом), а широко- профільна, багатогалузева енциклопедія. Припадімо ж спраглими серцями і небайдужими душами, залюбленими у волинський ріднокрай, до цих джерельних сторінок, які є підсумком багаторічної пошукової, дослідницької, краєзнавчої, мистецтвознавчої праці невтомної Рити Сергіївни Квач...

Б9763

355

К532

Книга пам’яті МВС. Національна гвардія України. Державна служба України з надзвичайних ситуацій / А. Шевченко [та ін.] ; упоряд. О. Красовицький. - Харків : Фоліо, 2017. - 367 с. : іл.

Це кннга-спогад про учасників антитерористичної операції на Сході України, які полягли за свободу та незалежність своєї держави. А саме, про загиблих підчас виконання службових обов’язків воїнів строкової та контрактної служби добровольчих батальйонів НГУ та працівників ДСНСУ, а також про небойові втрати.

Кожному Герою присвячено окрему статтю, де подано відомості з біографії. Крім того, наведено деякі світлини, спогади про того, хто пішов у вічність.

З книги можна дізнатися про Історію становлення добровольчих батальйонів, сепаратизм у південно-східних регіонах нашої держави, прочитати перелік добровольчих підрозділів патрульної служби особливого призначення ГУНП та НГУ МВС.

Б9744

2

К563

Коваль Д. А. Християни віри євангельської Володимирецького району Рівненської області: становлення та розвиток, (1920–1988 роки) : [монографія] / Дмитро Анатолійович Коваль ; за ред. О. Підлужної. - Рівне : Дятлик М. С., 2018. - 583 с. : табл., фот.

Історична розвідка Дмитра Коваля вдало започатковує історичні дослідження пятидесятницького руху на Поліссі. Автору вдалося по крихтах зібрати фактологічний матеріал, особливо цінними є документи періоду Другої Речі Посполитої, які вперше знаходять свого читача. Співставлення історичних даних, архівних документів України, Білорусі, Польщі, Асамблей Божих (м. Спрінгфілд, шт. Міссурі), матеріалів з церковного середовища дало можливість зробити спробу всебічного аналізу історії п’ятидесятництва на Поліссі.

Сподіваємося, що дослідження активізує церковне товариство християн віри євангельської до осмислення власної історії, пошуку та формування джерельної бази з історії церков, регіональних рухів, а також стане хрестоматійним матеріалом для дослідників та кожного, хто цікавиться історією міжконфесійних зв’язків та взаємовпливів на території України, Волині, Полісся.

Б9778

9(с2)

К703

Корченов В. Одесса в медалях, жетонах, знаках. 1817–1941 : каталог / Виктор Корченов. - 2-е изд., улучш. - Одесса : СИМЭКС-ПРИНТ, 2018. - 627 с. : цв. ил., фот. - Загл. обл. : Odessa - мой солнечный город.

Пропонований Вашій увазі каталог є оригінальним відображенням певного відрізка історії Одеси, починаючи з 1817 року - дати випуску самого раннього жетона, що колись належав члену одеської масонської ложі "Понт Евксінський", по 1941 рік.

Його автор, Віктор Корченов, відомий не тільки по публікаціях у вітчизняній і зарубіжній періодичній пресі, а й як автор випущеного їм в Одесі в 1988 році збірки краєзнавчих нарисів "Про що повідала медаль".

Ця книга унікальна. Складена вперше за всю історію існування Одеси, вона являє собою підсумок 30-річного дослідницької праці. Задумавши свою роботу, автор переслідував конкретну мету - каталогізувати і максимально докладно описати розсіяні по всьому світу пам'ятні медалі, жетони і нагрудні знаки - своєрідний літопис Одеси. Адже кожне з даних виробів є не тільки безсумнівним твором медальєрного, граверного і ювелірного мистецтва. Це, перш за все, носій багатющої, може бути, єдиною зараз інформації про забутих вже сторінки історії унікального міста Росії. І в цьому плані нова книга буде прекрасним подарунком всім тим, хто любить Одесу, хто пам'ятає її, кого цікавить багате минуле рідного міста.

В4219

9(с2)

Н24

Намозов О. С. Костопіль. Події, легенди, імена / Олександр Сергійович Намозов. - Рівне : Дятлик М. С., 2018. - 155 с. : фот.

Книга розповідає історію міста з моменту його заснування і до сьогодення.

У книзі використано фотографії та документи з державних та приватних архівів України, Польщі, Ізраїлю, мережі Інтернет, особистого архіву автора, Світлини Олексія Світощука та Сергія Кундаса.

Використані у роботі документи подано відповідно до оригіналу.

М3161-4

9(с2)

П653

Почесні імена України – еліта держави. Т. 4 / авт., упоряд. Я. Я. Білейчук, ред. Л. Гуторова, А. Гула. - Київ : Логос Україна, 2017. - 347, [4] с. : фот. кольор.

Четвертий том «Почесні імена України – еліта держави» є беззаперечним доказом того, що попри усі випробування, які випали на долю Українського народу, держава продовжує впевнено розвиватися.

Видання знайомить із життєвим шляхом та результатами звитяжної праці наших сучасників. Еліта держави – талановиті люди, які працюють в різних галузях та на різних рівнях, створюють власні продукти, успішно втілюють у життя довготривалі проекти. Примножуються духовні цінності народу. Здобутки наших співвітчизників визнані в усьому світі.

Окремий історичний нарис присвячено військовим традиціям, завдяки яким відбувається пробудження та відродження одвічного духу Українського війська.

Непереможна нація з багатим інтелектуальним потенціалом іде на марші, має велике майбутнє і є невід’ємною частиною світового простору.

А39017

34

П683

Правила реєстрації місця проживання : (офіційний текст) / [відп. за вип. А. В. Паливода]. - Київ : Паливода А. В., 2016. - 59 с.

На основі публікації бюлетеня «Офіційний вісник України» видання знайомить з Правилами реєстрації місця проживання ( з 17 додатками), Порядком передачі органами реєстрації інформації до єдиного державного демографічного реєстру (з 4 додатками).

Б9773

2

П804

Прокопчук С. (протоієрей). Святині рідного краю. Православні храми Володимиреччини : іст. нарис / Сергій Прокопчук. - Рівне : Волинські обереги, 2018. - 183 с. : 4 вкл. арк. фот., іл.

У нарисі висвітлено історію заснування та функціювання восьми храмів Володимиреччини - пам’яток архітектури, котрі знаходяться у селах Стара Рафалівка, Володимирець, Городець, Полиці, Мульчиці, Озеро, (Острівці, Воронки. У написанні роботи використано велику кількість архівних документів та спогади найстаріших прихожан різних парафій.

Книга буде цікава людям, котрі цінують і дбають про свої святині, а також розрахована на науковців, краєзнавців, дослідників, студентів, учнів і широкому загалу.

Видання присвячено ювілею 235-річниці побудові Свято-Миколаївського храму с. Стара Рафалівка та всім добродіям, котрі прикладають зусилля для збереження та примноження святинь рідного краю.

А38020

02

Р455

Реформа децентралізації і публічні бібліотеки : зб. матеріалів / М-во культури України, Нац. б-ка України ім. Ярослава Мудрого ; уклад. : Н. І. Розколупа, Т. І. Богуш. - Київ, 2018. - 103 с.

У збірнику вміщено матеріали (витяги з нормативно-правових актів, методичні рекомендації, статті провідних фахівців бібліотечної справи), які стосуються організації діяльності публічних бібліотек в об’єднаних територіальних громадах.

Для бібліотекарів, представників органів місцевого самоврядування, інших категорій, які цікавляться діяльністю публічних бібліотек.

А39014

34

У45

Закон України “Про дипломатичну службу”, Указ “Про Консульський статут України”, Положення про дипломатичні представництва та консульські установи іноземних держав в Україні, Положення про Міністерство закордонних справ України : чинне законодавство зі змінами та доповненнями станом на 1 вересня 2016 року : (офіційний текст) / [відп. за вип. А. В. Паливода]. - Київ : Паливода А. В., 2016. - 71, [1] с. - (Закони України). - Загол. обкл. : “Про дипломатичну службу”, Указ “Про Консульський статут України”, Положення про дипломатичні представництва та консульські установи іноземних держав в Україні, Положення про Міністерство закордонних справ України.

Видання друкує текст чинного законодавства зі змінами та доповненнями станом на 1 вересня 2016 року за публікаціями газети «Голос України», що регламентує статус і діяльність дипломатичної службиї України.

А39013

34

У45

Закон України “Про Національну гвардію України” : чинне законодавство зі змінами та доповненнями станом на 1 вересня 2016 року : (офіційний текст) / [відп. за вип. А. В. Паливода]. - Київ : Паливода А. В., 2016. - 35 с. - (Закони України).

Видання друкує текст чинного законодавства зі змінами та доповненнями станом на 1 вересня 2016 року за публікаціями газети «Голос України», що регламентує статус і діяльність Національної гвардії України.

А39011

34

У45

Наказ Міністерства юстиції України “Про затвердження Правил ведення діловодства та архіву в органах державної виконавчої служби та приватними виконавцями” : чинне законодавство станом на 2 серпня 2017 року : (офіційний текст) / [відп. за вип. А. В. Паливода]. - Київ : Паливода А. В., 2017. - 36 с. - (Закони України). - Загол. обкл. : Правила ведення діловодства та архіву в органах державної виконавчої служби та приватними виконавцями.

А38088

02

Х397

Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олеся Гончара. “...На користь розумового процвітання...” : нариси за документами з фонду рідкісних і цінних видань / уклад. О. Г. Сак ; відп. ред. Л. І. Зелена ; відп. за вип. Л. В. Неділько. - Херсон, 2017. - 163 с. : іл., 2 вкл. арк. фот. – До 145-річчя з часу заснування бібліотеки. - Загол. обкл. : На користь розумового процвітання, 2017-1872.

Пропонована збірка – перша спроба зібрання сукупно дослідницької розвідки за матеріалами колекційних видань, які зберігаються в цінному фонді бібліотеки.

Видання стане в нагоді сучасним бібліотекарям, викладачам, науковцям, студентам і всім тим, хто цікавиться книжковим світом.

М3155-1

02

Ц653

Цінні видання кінця XIX–початку XX ст. з фонду Науково-технічної бібліотеки Національного авіаційного університету : ретроспект. бібліогр. покажч. Ч. 1 : Авіація. Повітроплавання, (1897–1940) / М-во освіти і науки України, Нац. авіац. ун-т, Наук.-техн. б-ка ; уклад. : О. П. Шкурко, М. Ф. Семенова, В. Ю. Вахнован. - Київ, 2018. - 151 с.

До покажчика увійшли цінні видання з фонду Науково-технічної бібліотеки Національного авіаційного університету авіаційної тематики кінця XIX–початку XX ст., присвячені розвитку повітроплавання, становленню авіації України, Російської імперії, Європи та Сполучених штатів Америки.

За допомогою цих видань можна простежити за розвитком авіаційної науки: аеродинаміки, літакобудування, опору авіаційних матеріалів, становленням технічної експлуатації, випробуванням авіаційної техніки та підготовкою фахівців.

Видання Великої Британії, США, Німеччини, Російської імперії. пізніше - Радянського Союзу, надають уявлення про започаткування навчальних дисциплін нової авіаційної галузі та методику розробки навчально-методичних видань. Покажчик містить цінні видання теоретиків аеродинамічної науки - проф. М. Жуковського, інженера Г. Ейфеля. Особливо цікаві наукові збірки 30-х років Київського авіаційного інституту (нині НАУ), які знайомлять з його першими вченими та викладачами, їх науковими інтересами та станом і значущістю наукових досліджень.

Покажчик розрахований на науковців, викладачів, студентів, істориків науки та широке коло читачів, яких цікавить історія розвитку повітроплавання та авіації.

А39048

9(с2)

Ц286

Цвіра І. А. Літопис Хорошева : [довідник] / Ігор Анатолійович Цвіра. - Новоград-Волинський : НОВОград, 2017. - 72 с. : 8 вкл. арк. фот.

У «Літописі» висвітлено історію Хорошева від найдавніших часів до сьогодення (серпень 2017 р.). Структура викладання поєднує високу інформативність із простотою, логічністю та дохідливістю викладання матеріалу. Текстовий матеріал належно ілюстрований історичними світлинами.

Книга для тих, хто цікавиться історією поліського селища, в якому народився і виріс, чи долею потрапив і залишився жити в Хорошеві. «Літопис» передбачений для використання, як посібник на уроках історії України, всесвітньої історії, історії рідного краю.

Б9770

9(с2)

Ч-844

Чудновский А. Одесса : краткая историческая летопись. 1774–1920 г.г. / Аркадий Чудновский. - 2-е изд., доп. - Израиль, 2019. - 213 с. : ил., фот.

Місто Одеса вабить до себе увагу незвичністю свого народження й розвитку. Не лише одеські краєзнавці та історики приділили увагу місту у безлічі своїх праць – деякі видання видано й за кордоном. Автор концентрує відомості про Одесу таким чином, щоб читач побачив її історію начебто «з пташиного льоту». Автор намагався в максимально можливому обсязі викласти в хронологічному порядку найважливіші події з історії міста, особливо раннього періоду, починаючи з його народження. Деякі факти в різних джерелах згадувались з датами, що відрізняються.

Доповнене перевидання книги автор присвячує 225-річчю Одеси.

 
< Попередня   Наступна >
Авторизація
Якщо Ви не є читачем Бібліотеки, Ви можете відправити заявку на запис тут.
Нове на сайті
Глобальний пошук
НІБ України в соцмережах

tweetYoutubeFacebookПерегляд електронних колекцій on-line
надається лише авторизованим користувачам

Нові надходження
Книги з історії міст і сіл України
В.6 (66) (червень 2019 р.)
В. 5 (65) (травень 2019 р.)
В. 4 (64) (квітень 2019 р.)
В. 3 (63) (березень 2019 р.)
В. 2 (62) (лютий 2019 р.)
В. 1 (61) (січень 2019 р.)
В. 12 (60) (грудень 2018 р.)
В. 11 (59) (листопад 2018 р.)
В. 10 (58) (жовтень 2018 р.)
В. 9 (57) (вересень 2018 р.)
В. 8 (56) (серпень 2018 р.)
В. 7 (55) (липень 2018 р.)
В.6 (54) (червень 2018 р.)
В. 5 (53) (травень 2018 р.)
В. 4 (52) (квітень 2018 р.)
В. 3 (51) (березень 2018 р.)
В. 2 (50) (лютий 2018 р.)
В. 1 (49) (січень 2018 р.)