21.01.2020
 

Головна сторінка
Проекти НІБУ
Путівник по краєзнавчих веб-ресурсах бібліотек України
Електронні ресурси:
Книжкові виставки
Наші видання
Державні закупівлі
Концепція розвитку НІБУ до 2020р.
Платні послуги
Імідж-каталоги:

Неповторні риси книг:

серія нарисів

УВАГА!
Зареєстрованим користувачам надаються додаткові послуги:
  • Перегляд електронних колекцій on-line;
  • Попереднє замовлення документів з електронного каталогу (до 10 примірників) з терміном бронювання до 20 днів;
  • ЯК ЦЕ ЗРОБИТИ?
  • Добір джерел за вказаними темами з фондів НІБ України;
  • Індексування наукових статей та монографій за УДК (відділ опрацювання фонду та організації каталогів, кімната 3, перший поверх).
Надходження до відділу ДБНІР:09.04.2019 Версия для печати Отправить на e-mail

Нові надходження книг до відділу ДБНІР 09.04.2019 р.

В4460

9(с2)(01)Київ

В42

Від Пріорки до Кинь-Грусть : бібліогр. покажч.-путівник / ЦБС Поділ. р-ну м. Києва, Б-ка ім. О. Грибоєдова ; уклад. : Д. О. Кононюк, Т. М. Мусієнко ; ред. О. В. Іоаніді ; відп. за вип. Г. А. Брагарник. - Київ, 2017. - 90 л. : іл., фот.

Бібліографічний покажчик-путівник поєднує в собі екскурсійний маршрут по історичних місцевостях від Пріорки до Кинь-Грусть зі стислою історичною довідкою та списком необхідної літератури для більш детального вивчення визначних пам’яток однієї з найцікавіших місцин Києва. Покажчик вміщує бібліографічні відомості про книжкові та періодичні видання, що вийшли на теренах України і за її межами, та висвітлюють історію будинків, вулиць, пам’яток та інших цікавинок цієї місцевості. У тематичних рубриках витримано алфавітний порядок переліку прізвищ авторів і назв документів. Хронологічні межі представленої інформації складають 152 роки (1865–2017 рр.).

Видання є цінним джерелом інформації для вивчення історії Києва, помічником і краєзнавцю, і екскурсоводу, і кожному киянину, хто залюблений у минуле свого міста.

А40744

8(с)(01)

Е644

Енциклопедист київської старовини : (до 80-річчя від дня народж. Анатолія Макарова) : біобібліогр. нарис / Київ. міськдержадмін., Київ. міськрада, Департамент культури, Публ. б-ка ім. Л. Українки для дорослих ; упоряд. Н. І. Рижкова. - Київ, 2019. - 64 с. : фот. - (Києвознавці ; Вип. 10).

Видання присвячено відомому літературному критику, письменнику, журналісту, культурологу, блискучому досліднику українського бароко і знавцю київської старовини – Анатолію Макарову з нагоди ювілею.

Покажчик містить літературознавчий нарис про життєвий і творчий шлях А. Макарова, бібліографію його окремих праць, публікацій у періодичних виданнях і збірниках, окремими розділами виділені рецензії та видання, які він упорядкував чи редагував та публікації про нього.

Розраховано на широке коло читачів, буде цікавим також науковцям і дослідникам, які переймаються проблемами літератури та літературної критики, а особливо стане у добрій нагоді всім шанувальникам і поціновувачам київської старовини.

А18559

017

К29

Каталог видань Інституту історії України НАН України за 2017 рік / НАН України, Ін-т історії України ; уклад. : Л. Я. Муха, І. Л. Островська. - Київ : Ін-т історії України НАН України, 2018. - 45 с.

Каталог знайомить наукову та культурну громадськість з видавничою діяльністю провідного закладу в галузі вітчизняної історії за 2017 р. Представлені видання дають уявлення про основні напрями наукової діяльності інституту.

Для наукових працівників, аспірантів, і усіх тих, хто цікавиться історією і культурою.

А40733

9(с2)(01)

К724

Микола Іванович Костомаров 4 (16) травня 1817 р.–7 (19) квітня 1885 р. : біобібліогр. покажч. / ЦБС Шевченк. р-ну м. Києва, Інформ. центр “Бібліотека ім. М. Костомарова” ; уклад. С. Онищук ; ред. : М. Молода, Н. Бурсова, Н. Жаборовська. - Київ, 2017. - 70 с. : фот.

З 1993 року бібліотека Шевченківського району м. Києва носить ім’я видатного історика, поета-романтика, мислителя, громадського діяча Миколи Івановича Костомарова.

Інформаційно-бібліографічним відділом бібліотеки було створено З покажчики-персоналії, присвячених цій неповторній особистості.

В травні 2017 року Миколі Івановичу Костомарову виповнилось 200 років від дня народження. До цієї ювілейної дати вийшов 4-й випуск біобібліографічного покажчика, який перероблено, доопрацьовано й укладено на основі бібліографічних джерел бібліотеки ім. М. Костомарова, електронних каталоів Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого http://www.nDlu.огg/, (http://cataloque.nDlu.org/), Національної історичної бібліотеки http://nibu.kiev.ua/. Національної бібліотеки ім. В. Вернадського http://nbuv.qov.ua/, Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки , http://lukl.kiev.ua/ та мережі Інтернет.

Це видання не претендує на повноту охоплення матеріалу.

Покажчик стане в нагоді бібліотечним працівникам, викладачам, студентам, учням та всім, хто небайдужий до життя і творчості нашого славетного співвітчизника.

А40732

9(с2)(01)Київ

К889

Кудрявець : бібліогр. довідка / ЦБС Шевченк. р-ну м. Києва, Центр. район. б-ка ім. Є. Плужника ; уклад. М. О. Божко. - Київ, 2017. - 58 с. : фот.

Історична місцевість Києва з романтичною назвою Кудрявець розташовується в Шевченківському районі Києва, простягається на північний захід від Львівської площі. У виданні пропонується прогулятися історичними вулицями Кудрявця та Копирева кінця, дізнатися про історію першого та найдавнішого в місті моста, що з’єднував теперішній Вознесенський узвіз з вулицею Кудрявською, побачити вулицю-привид та дізнатися про місця, де мешкали видатні особистості ХІХ–ХХ ст.

Список використаних джерел подано в алфавіті авторів або назв книг та статей.

Адресовано киянам та гостям нашого міста, всім, кого цікавить Київ, його історія та сьогодення.

В4465

74

Н301

Народні скарби : кат. кращих майстрів народ. творчості Закарпаття / Закарпат. облдержадмін., Департамент культури ; Закарпат. облрада, Обл. організац.-метод. центр культури ; упоряд. : Г. Дрогальчук, Н. Стегура ; відп. за вип. В. В. Барановський. - Ужгород : TIMPANI, 2018. - 123 с. : фот.

Каталог присвячено майстрам декоративно-ужиткового мистецтва Закарпаття, які у своїй творчості сповідують та розвивають основоположні принципи народного мистецтва, відроджують етнічні національні традиції рідного краю.

Видання адресоване працівникам культури, студентам і викладачам мистецьких навчальних закладів, мистецтвознавцям, усім, хто цікавиться народним мистецтвом.

А40729

9(с2)(03)Київ

Н73

Нові назви Солом’янських вулиць : інформ.-краєзнав. довід./ Солом’ян. райдержадмін., Упр. культури, туризму та охорони культур. спадщини, Центр. район. б-ка ім. Ф. М. Достоєвського ; відп. за вип. О. А. Кальченко. - Київ, 2017. - 32 с. : табл., фот.

У Києві триває процес перейменування вулиць, повернення їм історичних назв. У квітні 2015 року Верховна Рада України ухвалила закон про засудження комуністичного й нацистського тоталітарних режимів, у травні 2015 р. його підписав президент Петро Порошенко. На підставі цього закону і триває перейменування низки вулиць Солом’янського району.

А40743

91(01)

П396

Плотнікова Ірина Володимирівна : (штрихи до портрета) : біобібліогр. нарис / Київ. міськдержадмін., Київ. міськрада, Департамент культури, Публ. б-ка ім. Л. Українки для дорослих ; упоряд. Н. Б. Грищенко. - Київ, 2018. - 26 с. : фот. - (Києвознавці ; Вип. 9).

Біобібліографічний покажчик присвячено києвознавцю, фаховому філологу, бібліотекарю-бібліографу, екскурсоводу Плотніковій Ірині Володимирівні. Видання висвітлює життєвий та творчий шлях Ірини Володимирівни, а також бібліографію її творів, статті про неї та спогади відомих людей Києва.

Покажчик підготовлено до 70-річчя від дня народження києвознавця.

Розрахований на істориків, архівістів, культурологів, викладачів, студентів, учнів, бібліотечних працівників, екскурсоводів, києво-краєзнавців, а також усіх, хто цікавиться історією рідного краю.

В4466

37(01)

П841

Професори Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара. 1918–2018 : біобібліогр. довід. / ред. кол. : М. В. Поляков (голова) ; упоряд. : С. І. Світленко, З. П. Бондаренко, С. В. Бухаров. - 3-є вид., перероб. і допов. - Дніпро : Ліра, 2018. - 398 с. : портр.

У біобібліографічних статтях віддзеркалено основні віхи життя та науково-педагогічної діяльності кількох поколінь професорів одного з найвідоміших закладів вищої освіти України – Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара за 100 років його історії. Під час роботи над книгою використано матеріали двох попередніх видань 2003 та 2008 рр., які суттєво доповнені й перероблені авторами. Вперше вміщено біографічні нариси 38-ми нових і призабутих професорів різних поколінь. Статті супроводжуються переліком основних праць професорів і джерелами та літературою про них.

Довідник розраховано на освітян та науковців вищої школи, на всіх тих, хто вивчає історію Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, досліджує минуле та сьогодення освіти і науки України.

А40726

9(с2)(03)Київ

П992

50 дивовижних фактів про Київ : інформ. довідка / ЦБС Голосіїв. р-ну м. Києва, Центр. район. б-ка ім. М. О. Некрасова ; відп. за вип. Л. Кобилко. - Київ, 2017. - 9, [1] с. : фот.

Київ – один з найзеленіших міст Європи. Київ неофіційно носить звання «каштанової» столиці. У травні він потопає в квітучих каштанах і стає не менш красивим, ніж японські міста в нарядах з квітучою сакури.

Дослідження археологів свідчать про те, що сліди перших поселень на київських землях відносяться до 6–7 століть нашої ери. Перші згадки про місто з’явилися тільки в 860 році, але офіційною точкою початку його історії вважається 482 рік. За останніми дослідженнями київських вчених – Києву 1150 років.

Б10200

002

С726

Список репресованої літератури : док. і матеріали / упоряд. С. І. Білокінь ; вид. підгот. за підтримки Укр. культур. фонду. - Київ : Українські пропілеї, 2018. - 517, [1] с. - (Українські пропілеї). - Список репресованої літератури. Заборонені видання 1920–30-х років.

Це видання є літературно-культурологічним проектом відомого українського філолога, історика і джерелознавця Сергія Білоконя та видавництва «Українські пропілеї», відомого виданням легендарного культурологічного альманаху «Хроніка–2000». Проект передбачає дослідження і оприлюднення на широкий загал раніше не публікованого переліку заборонених в Україні видань як свідчення тоталітарної цензури комуністичного режиму.

Проект дає змогу відновити історичну справедливість та повернути в культурний та науковий обіг значну кількість знакових вітчизняних видань, залишених на маргінесах з ідеологічних міркувань.

А40734

9(с2)(03)Київ

Х89

Храм, де народжуються зірки : 150 років з часу створення в Києві постійно діючої оперної трупи : інформ. довідка / ЦБС Шевченк. р-ну м. Києва, Центр. район. б-ка ім. Є. Плужника ; уклад. М. О. Божко. - Київ, 2017. - 36 с. : фот.

У центрі Києва, на перетині двох велелюдних вулиць – Володимирської і Богдана Хмельницького, між золотоверхою Софією і класичною спорудою Національного університету імені Тараса Шевченка, знаходиться храм муз, архітектурна перлина Києва – Національна опера України імені Тараса Шевченка. В її стінах звучали голоси Марії Литвиненко-Вольгемут, Оксани Петрусенко, Бориса Гмирі, Євгенії Мірошниченко, Дмитра Гнатюка…

Пропонуємо пройти шляхом у часі : від епохи аматорських театрів та перших стаціонарних театрів початку ХІХ ст. до часів становлення оперного театру в незалежній Україні і тріумфу артистів на підмостках світових театрів.

Видання адресовано киянам та гостям міста, всім поціновувачам оперного та балетного мистецтва.

А40719

9(с2)(01)Київ

Х89

Храм, який ніколи не закривався : (Свято-Вознесенський храм на Деміївці) : бібліогр. довідка / ЦБС Голосіїв. р-ну м. Києва, Центр. район. б-ка ім. М. О. Некрасова ; уклад. О. Афійчук-Нікітіна ; відп. за вип. Л. Кобилко. - Київ, 2017. – 9 с. : фот.

У Голосіївському районі Києва затишно розташувався старовиний Свято-Вознесенський храм, що на Деміївці. Бібліографічна довідка "Храм, який ніколи не закривався", була створена та присвячена Міжнародному дню пам'яток історії та культури. Розповідає відомості про історію храму, яких, на жаль, збереглося дуже мало.

Бібліографічна довідка розрахована на бібліотечних працівників та широке коло читачів.

А37242-19

2(03)

Ц445


Церковний календар 2019 рік. - [Gorlice] : Вид-во Перемисько-Горлицької єпархії, [2019]. - 223 с. : іл.

В Церковному календарі розміщені статті Святителя Луки Кримського та дослідження про нього, статті про Святого Преподобносповідника Серафима Загоровського-Перемиського, про Святителя Спиридона Тріміфунтського, Хроніку подій Перемисько-Горлицької Єпархії, та багато інших матеріалів.

Календар буде в нагоді всім, хто цікавиться історією Церкви та вивчає житія Святих.

 
< Попередня   Наступна >
Авторизація
Якщо Ви не є читачем Бібліотеки, Ви можете відправити заявку на запис тут.
Нове на сайті
Глобальний пошук
НІБ України в соцмережах

tweetYoutubeFacebookПерегляд електронних колекцій on-line
надається лише авторизованим користувачам

Нові надходження
Книги з історії міст і сіл України
В. 12 (72) (грудень 2019 р.)
В. 11 (71) (листопад 2019 р.)
В. 10 (70) (жовтень 2019 р.)
В. 9 (69) (вересень 2019 р.)
В. 8 (68) (серпень 2019 р.)
В. 7 (67) (липень 2019 р.)
В. 6 (66) (червень 2019 р.)
В. 5 (65) (травень 2019 р.)
В. 4 (64) (квітень 2019 р.)
В. 3 (63) (березень 2019 р.)
В. 2 (62) (лютий 2019 р.)
В. 1 (61) (січень 2019 р.)
В. 12 (60) (грудень 2018 р.)
В. 11 (59) (листопад 2018 р.)
В. 10 (58) (жовтень 2018 р.)
В. 9 (57) (вересень 2018 р.)
В. 8 (56) (серпень 2018 р.)
В. 7 (55) (липень 2018 р.)
В. 6 (54) (червень 2018 р.)
В. 5 (53) (травень 2018 р.)
В. 4 (52) (квітень 2018 р.)
В. 3 (51) (березень 2018 р.)
В. 2 (50) (лютий 2018 р.)
В. 1 (49) (січень 2018 р.)